Гідний конкурент 3D-друку
3,229 views

Гідний конкурент 3D-друку

Вчені з Швейцарської вищої технічної школи Цюриха і лабораторії Disney Research придумали гідну альтернативу технології тривимірного друку.

Обчислювальне термоформування відрізняється від звичайного використанням спеціального програмного забезпечення. З його допомогою можна досить швидко створювати різнокольорові предмети зі складною фактурою, а обладнання і матеріали обходяться дешевше тривимірного друку.

Традиційний процес термоформования – це нагрів пластикового листа до тих пір, поки він не стане пластичним, потім його надягають на форму, на якій він остигає і набуває потрібних рис. Таким чином роблять, наприклад, упаковку для харчових продуктів, одноразовий посуд і різноманітні пластмасові деталі.

Комп’ютерний алгоритм формує зображення на поверхні тривимірної моделі, потім друкує його в кольоровому форматі і переносить на плоский лист пластику, який нагрівається і натягується поверх гіпсової форми. Вакуумна машина швидко відкачує повітря між пластиком і формою, в результаті чого модель приймає потрібні обриси, зберігши кольору і текстуру.

Таким чином виходить точна повноколірна копія тривимірної моделі. Є у обчислювального термоформовання один недолік: вироби виходять одноманітно блискучими і яскравими, так що достовірно імітувати дерев’яну, кам’яну або металеву поверхню поки не виходить.

За матеріалами popmech.ru

About the author

Admin


What are your thoughts?