Створена система візуального розпізнавання товарів для інтернет-магазинів
1,184 views

Створена система візуального розпізнавання товарів для інтернет-магазинів

Спеціальна комп’ютерна програма, розроблена фахівцями з Університету Королеви Марії в Лондоні, може допомогти дуже швидко підбирати потрібний товар в інтернет-магазинах. Програма представляє собою систему пошуку під назвою SBIR, яка здійснює цей пошук на сайті завдяки малюнкам користувача – тобто користувачеві досить зробити легку замальовку того, як виглядає бажаний товар, і система тут же візьметься за пошук. Алгоритм системи такий, що точність замальовки настільки висока, що вона дозволяє з імовірністю 100% виводити на екран всі товари подібного візуального образу. При цьому користувачу зовсім не обов’язково добре малювати!

Як каже творець даної пошукової системи, доктор ЙЇ-Же Сонг, який є директором дослідницької лабораторії SketchX, “Найдивовижніше і приємне в нашій системі криється у високій точності запитів, які вона видає – при цьому користувачу зовсім не потрібно бути майстерним художником. З поширенням сенсорних екранів, знайти бажаний товар за допомогою візуалізації набагато легше, ніж через простий текст”. Система SBIR, розроблена в стінах цієї лабораторії, дозволяє значно розширити сферу пошуків товару в інтернет-магазині, так як включає в себе всі доступні візуальні фільтри.computersket

Так само висловлюється і співавтор, доктор Тімоті Оспедалес: «Перший раз користувачам надали систему, яка вміє з високою точністю знаходити бажані об’єкти для покупки”. Варто відзначити, що сама комп’ютерна програма була розроблена з урахуванням реальної роботи наших нейронів, коли ми візуалізуємо якийсь об’єкт.

Саме цей фактор зіграв ключову роль в популяризації подібної технології. Незважаючи на те, що об’єктивно працювати з такими технологіями в інтернет-магазинах куди зручніше і інформативніше, ніж чим з простим текстом, більшості користувачів все ж доведеться вчитися заново. Втім, розробники впевнені в тому, що незабаром система буде постійно доопрацьовуватися і вдосконалюватися.

About the author

Admin


What are your thoughts?