Технологічне пекло не за горами: десять передбачень від Джорджа Дворскі
1,623 views

Технологічне пекло не за горами: десять передбачень від Джорджа Дворскі

Видання Gizmodo опублікувало список з десяти «найбільш страхітливих» передбачень майбутнього від американського футуролога Джорджа Дворскі.

Будь-яка людина зможе запустити глобальну пандемію

У першій половині 2016 року проект Global Priorities Оксфордського університету опублікував список катастроф, які можуть знищити до 10% населення Землі. Особливу небезпеку автори рейтингу бачать в штучно запущених пандеміях – на думку представників проекту, подібна катастрофа може статися в найближчі п’ять років.

Технології, які можуть допомогти запустити глобальну пандемію, зазначає редакція Gizmodo, вже існують – наприклад, технологія редагування генома вищих організмів CRISPR/Cas9 або 3D-біопринтери. «Більш того, існують фактично вичерпні інструкції, як це можна зробити. На початку 2000-х років відомий футуролог Рей Курцвейл назвав вкрай дурним рішення Міністерство охорони здоров’я США розкрити геном вірусу грипу 1918 року, в результаті епідемії якого загинули мільйони людей»1

Приватність залишиться в минулому

«Ми швидко наближаємося до епохи повсюдного спостереження за громадянами, скоро практично кожен аспект нашого життя буде контролюватися. Конфіденційність перестане існувати. Уряд буде все частіше звертатися до дешевих технологій стеження. Не зможуть встояти і корпорації, які хочуть точно відстежувати поведінку покупців. У громадян не буде вибору – їм залишиться тільки прийняти той факт, що кожна деталь їхнього життя буде задокументована», – пише автор замітки на Gizmodo.

Вже сьогодні, продовжує футуролог, вулиці заповнені камерами спостереження. «Комп’ютери, смартфони та планшети знають все про наші звички – від того, що ми купуємо в магазині, до того, які порноролики нам подобаються». Урядові установи і поліція, каже автор замітки, зможуть розгорнути ще більш філігранні мережі спостереження – і в поєднанні з потужними алгоритмами аналізу даних вони зможуть контролювати кожну дію людини.

Тут не можна не згадати про хіт цього літа – мобільну гру Pokemon Go, про яку говорять, що це глобальний проект Google і ЦРУ.

Роботи зможуть маніпулювати людиною

Навіть до появи штучного інтелекту і свідомості, вважає футуролог, корпорації зможуть створити таких роботів, які будуть видаватися розумними істотами. «Вони легко обдурять нас і переконають в тому, що у них є свідомість, – і ми станемо уразливі. Вони зможуть нами маніпулювати ».

«Людська емпатія – один з найважливіших подарунків природи і одночасно одне з наших найслабших місць. Мільйон років ми напрацьовуємо навички, які дозволяють відрізнити брехню від правди, але в жодного брехуна ніколи не було інструментів, які будуть у творців таких роботів. Вони зможуть збирати інформацію про мільйони людських взаємодій по всьому світу», – пише автор замітки.

Завершиться ера антибіотиків

Все більше вірусів і захворювань, зауважує футуролог, стають стійкими до антибіотиків. «Ера після антибіотиків – час, коли навіть звичайнісінька інфекція може поставити наше життя під загрозу».

Як вважає автор замітки, настане час бактерій, які виявляться нечутливими до антибіотиків. «Це змінить медицину. Операції з пересадки органів стануть не просто складними, а практично неможливими. Простіші операції стануть ризикованими. Пневмонія, рак та інші “хвороби старості” почнуть вражати старше покоління ». Британський Інститут і Факультет Актуаріїв підрахував, що стійкість вірусів до антибіотиків до 2050 року буде вбивати більше 10 мільйонів людей на рік.Antibiotics

«На щастя, перспективи все-таки є. Вчені працюють над виведенням бактерій, які змогли б вбивати шкідливі мікроорганізми, а також займаються пошуком нових ліків», – пише Дворський.

Для вбивств все частіше будуть наймати роботів

«Повністю автоматизовані системи для відстеження і знищення неугодних громадян вже знаходяться в розробці, і початок їх використання – лише питання часу. Сценарій “Термінатора” абсолютно реальний. Передбачається, що такі системи зроблять війну більш гуманною – адже в ній зможе брати участь менше людей, – але експерти побоюються, що такі технології можуть вийти з-під контролю людини», – пише футуролог.

На думку автора замітки, навіть якщо роботи будуть запрограмовані таким чином, щоб дотримуватися моральних норм, а також обладнані механізмами безпеки, зловмисники все одно зможуть знайти лазівку в програмному забезпеченні. У коді також можуть бути помилки, які приведуть до непередбачуваних наслідків.

Людство втратить всі супутники

«Мало хто підозрює про загрозу часткової або повної втрати всіх навколоземних супутників – такий сценарій може бути спровокований синдромом Кесслера (розвиток подій, коли космічне сміття, що з’явилося в результаті численних запусків штучних супутників, призводить до непридатності ближнього космосу для практичного використання – прим. Ред. ), геомагнітним штормом або іншими подіями», – пише Дворські.

«Без супутників ми втратимо більшість каналів комунікації. Системи GPS будуть повністю знищені. Ситуація торкнеться всіх галузей – від фінансового сектора до електропостачання. Цей ризик потрібно усвідомити і вжити заходів. Наша залежність від супутників ставить нас в небезпечне становище», – продовжує автор замітки.

За матеріалами gizmodo.com

About the author

Admin


What are your thoughts?