Google купує сервіс відео стріммінгу ігор Twitch за 1 мільярд долларів.
1,263 views

Google купує сервіс відео стріммінгу ігор Twitch за 1 мільярд долларів.

Як повідомляє VentureBeat Google домовився про купівлю сервісу відео стріммінгу ігор Twitch. Ціна повинна складати близько 1 мільярда долларів. Угоду буде анонсовано найближчим часом. Але поки обидві компанії відмовляються від комментарів.

Стартап з Сан-Франциско Twitch дозволяє гравцям показувати свої ігрові сесії на PC, XBox One чи PlayStation 4 для онлайн-глядачів. Це переводить ігрові баталії, скажімо в Dota 2, в розряд шоу, що можна порівняти з переглядом Ліги Чемпіонів в футболі. В березні цього року Twitch зайняв 1.35% світового інтернет-трафіку.

Статисти Twitch за 2013 рік

Статисти Twitch за 2013 рік

Зараз в Twitch більше 50 мільйонів активних користувачів і більше 1.1 мільйона гравців, що показують свої ігрові сесії кожного місяця. Twitch так само розповсюджує ігрові шоу партнерів – CBS Interactive’s GameSpot, Joystiq, and Destructoid та більшості новинних сайтів про ігри. Кожного місяця на Twitch переглядається більш ніж 13 мільярдів хвилин відео.

Стартап був заснований в червні 2011 року Justin Kan і Emmett Shear, що були також співзасновниками Justin.tv. Їхній сайт в 2007 році був одним з перших, що містив потокове відео подій, що відбуваються в даний момент. Власне сам Twitch з’явився в червні 2011 року, як виділення секції Gaming з Justin.tv.

За весь час співзасновники підняли близько 35 мільйонів долларів інвестицій від Bessemer Venture Partners, Alsop Louie Partners, WestSummit Capital, Take-Two Interactive Software, Thrive Capital і Draper Associates.

Для Google ця покупка – хороша можливість розширити додатковим сервісом свій YouTube підрозділ. Зараз YouTube – платформа №1 для інтернет-відео, котра обслуговує більше 6 мільярдів годин відео кожного місяця для близько 1 мільярда користувачів. Більшість відео завантажується. Але YouTube дуже хоче вийти в нові для себе ніші потокового відео та online-TV.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?