Звіт з Optimization 2010. Харків. День 1
1,064 views

Звіт з Optimization 2010. Харків. День 1

Цими днями (15-16 жовтня) у Харкові відбувається конференція з пошукової оптимізації та просуванню сайтів в мережі інтернет під назвою«Optimization». StartUpline також відвідав цю подію…

Optimization організовується вже другий рік поспіль, і, судячи з кількості учасників та доповідачів, набуває все більшої ваги як серед професіоналів-SEOшників так і серед простих користувачів. Цього року на конференції присутні більш ніж 500 учасників та гостей ( для порівняння: у 2009 році подія зібрала 230 осіб). Нагадаємо, що організатором зустрічі виступила компанія Promodo.

Ми прибуваємо до Харківського експохолу «Радмір» (саме тут відбувається Optimization ), реєструємось та отримуємо пакет корисних брошурок. Програма насичена: сьогодні виступають І. Ашманов («Ашманов та партнери»), Д. Шоломко («Google»), О. Садовський («Яндекс»), Р.Вілявін (Promodo) та багато ін. Варто зауважити, що доповіді першого дня поділяються на 2 потоки. Перший відбувається у великій конференц-залі, яка знаходиться на другому поверсі. А другий потік включає в себе майстер-класи, котрі збирають слухачів на 7 поверсі експоцентру.

Доповідачі розглядають тенденції розвитку ринку інтернет-реклами, роблять прогнози та висловлюють особисті погляди стосовно SEO-майбутнього. В цей же час на великих екранах ведеться твіттер-трансляція. Це дає змогу, як дізнатись про хід подій тим, хто не зміг відвідати Optimization, так і висловитись будь-кому з присутніх.

О другій годині учасники роблять перерву на обід, а вже о третій ми повертаємось до великої конференц-зали та чекаємо на виступ М. Спірідонова (ПЦ «Ройбер»). Максим висвітлює тему «Основних помилок просування проекту в інтернеті», демонструючи досить веселу та оригінальну презентацію.

Серед можливих факторів неправильного просування Спірідонов виокремлює: помилковий вибір ніші, переоцінку ідеї (будь-яку ідею діліть на 8 чи навіть 28, не варто думати, що вона вистрелить), передчасний піар, недостатній маркетинговий бюджет тощо. Загалом Максим радить гостям мислити комплексно, чітко уявляти свого користувача, не боятись корегувати плани та пам`ятати, що нормальні люди працюють за досвід, за ідею, за їжу, але не за гроші.

Далі слово надають Артему Бородатюку («Netpeak»), який розповідає про можливості регіонального пошуку в Яндексі. Якщо Вам необхідно вивести сайт в топ у конкретному місті, то варто знати, що Яндекс визначає регіон ресурсу за кількома ознаками: за ip-адресою або за розділом «Контакти». Щодо Google, то тут враховується не місто, а країна. Тож, щоб отримати краще ранжування, доведеться виставляти регіон для сайтів з «нейтральними» доменами вищого рівня (.com, .org). Тоді як сайти в доменах з кодом країни вже пов`язані з геолокацією.

Артем порадив додавати ключові слова до назв компанії (приклад — назва рекламного агентства «Іванов Ч.П.», хороший приклад – «Рекламне агентство Іванов Ч.П.»). Торкнувся доповідач і теми топонімів. Останні – це пошукові запити, в яких користувач вказує регіон, що йому цікавий («Робота у Києві», «Ноутбуки Одеса» тощо). Що ж до осіб, які топоніми не використовують, то їх варто охопити за допомогою AdWords.

А. Бородатюк зачепає тему соцмереж, зауважуючи, що vkontakte пропонує можливість придбання таргетингової реклами. Тобто Ви можете виокремити за певними параметрами аудиторію, яка побачить Ваше оголошення.

На завершення доповідач радить розміщувати унікальну оптимізовану інформацію про Ваші товари та послуги на трастових ресурсах. Адже люди знаходитимуть через запити або розділ Вашого сайту, або Ваше оголошення.

Наступним виступає Сергій Людкевич («WebEffector») з темою «Регіонального ранжування Яндексу». Сергій висвітлює такі питання як: формули ранжування геозалежних запитів Яндекс, їх залежність від регіону видачі тощо.

В цей час на майстер-класах обговорюються основи пошукової оптимізації та просування сайтів. Зокрема доповідачі торкаються нюансів мета-тегів, розміщення лінків, мапи сайтів, редіректів, милозвучності доменів та багато ін.

Опісля ми робимо перерву на каву та повертаємось до великої конференц-зали, де розпочинає свій виступ Євгеній Шевченко. Євгеній розповідає про управління репутацією в пошукових системах, наводячи факт того, що 62% потенційних покупців перед придбанням певних товарів чи послуг звертається за відгуками та інформацією саме до пошуковика. Доповідач виокремлює три види відгуків: позитивні, нейтральні та негативні. Також Є. Шевченко відмічає інформаційну (розміщення конкурентами публікацій, які дескридетують компанію) та користувацьку (поширення негативної інформації юзерами на блогах, форумах тощо) атаки. В першому випадку, ситуація виправляється завдяки розміщенню прес-релізів і статтей на блогхостінгах та новинних ресурсах. А от робота з нехорошими відгуками користувачів вже складніша, адже вони зазвичай публікуються на ресурсах з високою відвідуваністю. Тут варто створювати тему (або продовжувати вже існуючі) та підтримувати конструктивний діалог.

Загалом, щоб підтримувати гарну репутацію, варто створювати та поширювати публікації позитивного характеру. Причому, вони мають бути унікальними. І не намагайтесь писати хороший відгук під кожним поганим. Користувачі досить швидко зрозуміють, що Ви їх дурите і це тільки ускладнить процес. Якщо ж Ви помітили недобросовісний і неправдивий пост у Вашу сторону, Ви можете просто звернутись до пошуковика з проханням припинити індексувати сторінку, на якій він знаходиться.

Надійшла черга «круглого столу». Біля мікрофонів зібрались Максим Спірідонов, Ігор Ашманов, Сергій Людкевич, Євгеній Шевченко, Дмитро Лаппо, Олександр Садовський та Артем Боротадюк. Учасників конференції цікавить питання щодо майбутніх перспектив SEO. Думки експертів розмежовуються: дехто вважає, що воно от-от відійде в сторону, звільнивши місце комплексному маркетингові; дехто стверджує, що помирає не SEO, а вузька спеціалізація пошукових оптимізаторів. Лунають коментарі та питання від гостей, учасники круглого столу намагаються нікого не обділити увагою, а також підтримувати розмову у легкому настрої, прикрашаючи її влучними жартами. Публіка задоволена.

Тож перший день Optimization добігає свого кінця. Круглий стіл завершується, бажаючі їдуть продовжувати дискусії на афтерпаті в IT-cafe. І, звісно, усі ми чекаємо наступного дня конференції, адже він обціяє бути не менш цікавим за перший.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?