Звіт з Optimization 2010. Харків. День 2
1,149 views

Звіт з Optimization 2010. Харків. День 2

 

На ранок другого дня ми приїжджаємо відносно рано, о 9. Людей небагато. Присутні поволі прокидаються, підбадьорюючи себе гарячою кавою та цікавим спілкуванням. О 9:30 нас кличуть у конференц-залу, де першу на сьогодні доповідь розпочинає Юрій Кушнєров (“SeoLib.ru”). Юрій розповідає про відмінність у пошуковій видачі Google.com.ua та Yandex.ua. Зокрема доповідач порівнює результати пошуковиків у запиті одного сайту, розглядає швидкість завантаження, вік домену, посилання тощо.


О 10 слово надається Олександру Ольшанському (“Imena.ua”), який аналізує сучасний стан SEO та комплексного інтернет-маркетингу. Доповідач дає поради стосовно початку просування проекту, а саме: аналізу середовища, комплексного медіа-плану, моніторингу результатів, коректування дій та ін. Що цікаво, за словами пана Ольшанського, самі Imena.ua ніколи не використовували SEO і ніколи не рахували конверсій. Що ж до прогнозів майбутнього на ринку пошукової оптимізації, то Олександр зазначає, що великі компанії збільшуватимуться, а маленькі — залишатимуться такими, як є.


Наступним до слова запрошують Костянтина Леоновича (“Sape.ru”). Костянтин порівнює інструменти отримання посилань – регіональні та мовні особливості. «На Заході інструментів –мало, автоматизації немає. А у нас кожна команда намагається розробити свій інструмент» — зауважує доповідач. Пан Леонович додає, що конюктура змінилась, адже раніше у нас був ринок одного інструмента. Ці часи минули. Тому сьогодні нам треба працювати ще й в блогах та соцмережах. 
Опісля відбувається невелика перерва на каву, а вже об 11:40 до слова запрощують Євгенія Галкіна (“Google”), який освітлює новинки Google AdWords. Зокрема Євгеній торкається таких питань як доступні відеоформати в медійній мережі Google, огляд майданчиків розміщення, посадові майданчики та їх основні помилки.


Після 12 свою доповідь розпочинає Артур Кушнір (“Promodo”). У презентації розглядаються створення правильної струткури акаунту та основні прийоми його оптимізації, робота з контекстно-медійною мережею, відслідковування конверсій тощо. Артур зауважує, що структура компанії має відображати структуру сайту. Якщо ж SEO не допомагає, тоді варто подумати над покращенням веб-сторінки.


Наступною до слова запрошують Ольгу Павлюк (“Prodex”), яка розповідає про «10 найбільш актуальних питань українських рекламодавців у контекстній рекламі». Вона окреслює такі питання як особливості Google.Adwords, відображення оголешнь особливості модерації, проблеми та способи їх вирішення, блокування та бан акаунту, подальші кроки.


Розпочинається секція по юзабіліті і до трибуни виходить Ольга Горенко (“UsabilityLab”). Ольга вирішує розворушити людей і провести нестандартну презентацію. Вона запрошує до себе на сцену дівчину із зали і просить її аналізувати кожен слайд на екрані, висловлювати свої думки стосовно тієї чи іншої ситуації тощо. Між тим, пані Горенко коментує різні кейси, мовляв, багато інформації на сайті зменшує його юзабіліті, адже 70 % відвідувачів сприймають тільки перші три текстові рядки.


Опісля відбувається перерва на обід, а вже після неї ми повертаємось до конференц-зали, щоб послухати Даміра Халілова (“Green PR”). Доповідь Даміра присвячена отриманню трафіка із соцмереж Вконтакті, Твіттер та Facebook. Що важливо, у соцмережах негатив поширюється так само швидко, як і піариться бренд. На думку пана Халілова, головний недолік Вконтакті – немаркетингова орієнтація. Хоча у цій соцмережі існує більш ніж 6 мільйонів спільнот, у яких можна домовлятись з адміністраторами щодо бренудвання.
Також варіантом для розкрутки можуть стати апплікації. Тут Дамір навів пирклад додатку від Adiddas, який за допомогою тесту допомагає визначити найкращий для Вас вид спорту. Далі Ви можете накопичувати бонуси і обмінювати їх на товари безпосередньо у магазині. Чи вигідно це для компанії? Безперечно так, адже ще не було жодного разу, коли б людина при обміні балів, не придбала ще якоїсь дрібнички.

Щодо Facebook, то темпи його розвитку приголомшливі. У Росії вони перевищують прогнозовані результати у 2 рази. А от livejournal, на думку Халілова зарано ховають, він ще своє не вижив і багато на що спроможний.


Доповідач робить підсумки і звільняє місце для виступу Дмитра Сатіна (“UsabilityLab”). Сатін оригінально оцінює інтерфейси веб-сайтів, проводячи аналогію з прибульцями. «Інколи ми ходимо по інтернету і змушені вирішувати загадки» — говорить чоловік. І з цим неможливо не погодитись, адже доволі часто дизайн сторінок просто збиває людину з пантелику, чим зменшує свою привабливість. «Дизайн – це насправді дешево, — провадить далі Сатін, — хоча Артемій Лєбєдєв так не вважає». Слухачі усміхаються. Доповідач також висвітлює методи використання користувачів для підбору шаблонів вигляду веб-сторінки, розповідає про принципи тестування на паперових ескізах.


О 16:00 слово надається Владиславу Флаксу (“Owox”), який читає доповідь про «керування працею різнопрофільних компаній в процесі розробки і підтримки інтернет-проектів». Зокрема Владислав торкається методів та інструментів рішення основних задач під час спільної роботи над одним проектом, критерії оцінки результатів. Загалом розповідь витікає із власного досвіду та містить багато тцікавих практичних порад.

Опісля, на сцену знову виходить Дмитро Сатін для проведення майстер-класу на тему «впливу юзабіліті на успішність просування проекту». Також майстер-клас проводиться і в малій залі. Там виступають Марія Голоднікова та Олексій Кірпічніков.

О пів на п’яту відбувається круглий стіл, а вже о шостій – святковий фуршет. Шкода, що ми вже не потрапляємо на це дійство, на нас чекає потяг. Кажуть, ми багато чого пропускаємо. Нам і самим дуже шкода. Хоча ми однозначно усе надолужимо наступного року на Optimization – 2011!

Звіт з 1 дня тут

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?