Темпи росту e-commerce в Україні найшвидші в Європі
1,315 views

Темпи росту e-commerce в Україні найшвидші в Європі

У 2015-му зростання e-commerce склало 35% рік до року, загальна сума продажів перевищила мільярд євро.

Про це йдеться в звіті європейської Асоціації електронної комерції Ecommerce Europe. За даними дослідження European b2c e-commerce report 2016, в 2015 році в Україні через інтернет було продано товарів на 1,058 млрд. євро, в той час як роком раніше цей показник становив 784 млн євро. При цьому в дослідженні наголошується, що враховуються тільки продажі товарів, а даних про торгівлю послугами у Асоціації немає. Тобто реальний обсяг інтернет-торгівлі в Україні повинен бути значно більшим.

Згідно зі звітом, в минулому році покупки за допомогою Всесвітньої павутини зробили всього 3,7 млн ​​українців, тобто приблизно 10% населення і тільки кожен сьомий користувач інтернету. Середня сума покупки склала 286 євро, на 20 євро більше, ніж середній чек в Болгарії (для порівняння: в Румунії – 786 євро, в Росії – 685 євро)ecommerce5

Безумовним лідером ринку електронної комерції в Україні залишається Rozetka.ua з 23,6 млн відвідувань на місяць. Далі з великим відставанням розташувалися сайти Allo – 3,5 млн відвідувань, ModnaCasta – 2,8 млн і Comfy – 2,6 млн. Замикає п’ятірку F.ua з 2,4 млн візитів щомісячно.ecommrece6

За прогнозами Ecommerce Europe, в 2016 році темпи зростання онлайн-продажів в Україні збережуться. Аналітики прогнозують збільшення обсягу торгівлі на 35%: загальна сума угод досягне 1,429 млрд євро. Знову-таки, без урахування продажу послуг через інтернет.

Про електронну комерцію, торгівлю в інтернеті та шляхи залучення нових клієнтів говорили 4 червня на Lviv eCommerce Forum 2016.  Lviv eCommerce Forum має тривалу історію. Вперше захід відбувся 2011 року і з того часу проходить кожного року. Це була сьома конференція, яка в умовах сьогоднішніх реалій ринку перелаштувалася на антикризовий вектор і дати підприємцям необхідні знання, щоб «втриматися на плаву» в нестабільний час. Серед доповідачів, які ділились своїм професійним досвідом хотілось би згадати відомого блогера, мандрівника та підприємця Ореста Зуба, який розповів про те, як ефективно допомогти клієнту використати придбаний продукт чи скористатися послугою, а також зменшити показник повернень. Керівник українського штабу ВКонтакте Наталія Якуніна поділилась секретами ведення бізнесу в другій найбільшій соціальній мережі у Європі після Facebook.  А Олександр Рись – маркетолог сервісу розсилок SendPulse навчив слухахів, як правильно побудувати свою систему email маркетингу, яка ніколи не буде потрапяли в спам.

Lviv eCommerce Forum 2016 зібрав більше 200 активних представників української і не тільки електронної комерції, надав можливість поділитись цінним досвідом та здобути нові бізнесові контакти.

About the author

Admin


What are your thoughts?