Що було цікавого на Casual Connect Kyiv 2012
885 views

Що було цікавого на Casual Connect Kyiv 2012

24-26 жовтня у Києві проходила конференція Casual Connect Kyiv 2012, присвячена розробці мобільних, соціальних та відео ігор. Подія традиційно збирає розробників ігор, паблішерів і всіх дотичних до геймдеву чотири рази на рік в різних куточках нашої планети. В Києві конференція проходила вже сьомий раз і зібрала близько 400 учасників з різних країн світу. Варто відмітити, що якщо раніше в основному зустрічались розробники PC казуальних ігор, то зараз переважають власники мобільних і соціальних ігор.

Casual Connect Kyiv 2012

Casual Connect Kyiv 2012

Так вийшло, що основною темою конференції стали free-to-play ігри. Доповідачі розповідали про те, як налаштувати ігровий баланс гри, які побажання користувачів варто виконувати, які показники відслідковувати протягом циклу розвитку гри. Багато питань було про деталі реалізації, які в цьому випадку вирішують все. Доповідачі радо ділились своїм досвідом в кулуарах.

Друга важлива тема – мобільні ігри і зокрема ріст долі Android-девайсів та кількості ігор в Google Play. Тут також відбувся важливий зсув з збільшенням кількості планшетів.

І ще одна важлива ідея, котра витала в коридорах конференції – це “мікс-медіа”, тобто близькість індустрії ігор до розважальної ідустрії загалом. Коли по грі знімають фільм чи видають книжку і навпаки.

Casual Connect Kyiv 2012

Casual Connect Kyiv 2012

Багато плідного спілкування відбулось за столами представлених компаній. Casual Connect – напевне єдина IT-конференція, де в залах слухали доповіді не більше третини учасників.

Casual Connect Kyiv 2012

Casual Connect Kyiv 2012

Уже доступні відеозаписи лекцій конференції.

Фотозвіт з конференції можна переглянути у цьому Facebook-альбомі.

Коротке відео, яке передає дух конференції:

 

 
Відгуки інших учасників про конференцію:

Савченко Дмитро, директор Baterfly

Конференція виправдала мої очікування на 50%. Мені сподобалась аудиторія, котра тут зібралась. Люди діляться досвідом. Для того, щоб зрозуміти як що робити – достатньо просто підійти і спитати “як це робити”. І вже приблизно зрозуміло куди йти. На другому місці – ульотна атмосфера. А на третьому – кльова вечірка.

Деніел Чапанський, німецька компанія-розробник ігор під Nintendo.

Останнього разу я був на цій конференції 2 роки тому і тоді вона мені здалась достатньо цікавою. Найбільш цікаво мені було бути в курсі того, що відбувається в індустрії казуальних і мобільних ігор. Що я можу сказати? Загалом атмосфера була чудова. Також я побачив багато змін, які принесла free-to-play модель. І це великі виклики для цілої індустрії. Тобто я отримав чудове розуміння того, що відбувається і радий, що повернувся. Найбільше мені сподобались технічні доповіді. Звичайно доповідачі не могли сильно заглиблюватись в деталі протягом половини години, але основні речі про тренди в індустрії, монетизацію і маркетинг вони розповіли. Також дуже сподобалась вечірка. Загалом все сподобалось. Інколи доводилось вибирати між трьома потоками з однаково цікавими доповідями. Інколи можна було краще синхронізовувати початок і закінчення доповідей. Також хочеться швидше отримати відео з конференції. Минулого разу це зайняло 2 тижні і було задовго.

Андрій Табачин, компанія NRavo

Я на Casual Connect був 4 години, зранку приїхав, ввечері поїхав. Мені сподобалось, що я за один день зміг обійти всіх людей з ким я хотів поспілкуватись, в одному місці. Моїми цілями було поспілкуватись з видавцями, розробниками, показати свої продукти, подивитись, що вони роблять, знайти нові контакти. Всі, хто приїжджають на Casual Connect – націлені на те, щоб спілкуватись, роздавати візитки, дивитись, що їм показують і пропонувати свої рішення, показувати свої речі. Об’їздити всіх зайняло б багато часу. А так – можна одразу зрозуміти з ким я працюю, а з ким ні. Прямо на місці. Багато компаній приїжджає туди в топовому складі, а це зайняті люди, з якими важко просто так зустрітись. Так що рекомендую поїхати – це весело. Багато людей представлено, вся індустрія. Кошти потрачені на конференцію думаю уже окупились. Тому що я не їхав до видавця – одного, друго, третього. А просто з ними поспілкувався в одному місці. Якщо б я їхав в Китай до видавця – це коштувало б мені набагато більше і не факт, що я б почув набагато більше.

Сергій Батюк, CTO TaranStudio.

Конференція мені дуже сподобалася. Я вважаю, що основна мета таких заходів – це заведення нових контактів та обмін досвідом. На Casual Connect збираються провідні представники ігрової індустрії, є можливість показати свої продукти, поспілкуватися з видавцями, зрозуміти останні тенденції. Тому, на мою думку, відвідування цієї події обов’язкове для будь-кого, хто серйозно займаєтеся розробкою казуальних та мобільних ігор.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?