Kudos – додаток для перевірки краудфандингових кампаній на чесність
1,361 views

Kudos – додаток для перевірки краудфандингових кампаній на чесність

Краудфандінгові кампанії задумувалась як порятунок для стартаперів та винахідників-початківців. Але чим популярнішим стає Kickstarter, тим більше з’являється шахраїв, які обіцяють вам справжній лазерний меч за $ 200, а потім зникають разом з грошима. Щоб припинити це свавілля, українці Андрій Нікішаєв, Олексій Гнатієнко і Денис Крутько створили безкоштовне Chrome-розширення Kudos, яке підкаже, чи варто спонсорувати ту чи іншу краудфандінгову кампанію, повідомляє AIN.UA

Хлопці написали розширення за тиждень. Ідея виникла минулого тижня під враженням від шахрайської кампанії Triton на Indiegogo (пристрій для дихання під водою Triton зібрав на Indiegogo майже $ 900 000, хоча він неможливий з точки зору науки) “Вирішили зробити сервіс, який би таких хлопців слав далеко і надовго, щоб користувачі не втрачали гроші, не ризикували брати участь в сумнівних компаніях. А також не відверталися від дійсно крутих проектів, яким потрібні гроші “, – розповів Андрій виданню.

Kudos аналізує кампанії в кілька етапів. Перший – збір сигналів тривоги від самих користувачів через кнопку “Alert”. Другий – алгоритм збирає дані по кампанії і робить драфтовий звіт, який верифікує людина, щоб виключити помилки. Після цього звіт публікується і перекриває “алерти” користувачів для даної кампанії, оскільки дає їй більш точну оцінку. “Грубо кажучи, це суміш алгоритмів дата-майнінгу і оцінок експертів в областях, важливих для успіху кампанії”, – пояснив Нікішаєв.

Поки даних в додатку мало, але чим більше інформації для користувачів збере плагін, тим вірогіднішими будуть результати. “Алерти ми назбирали відносно простим алгоритмом, плюс вручну верифікувати близько 50 кампаній “, – поділився Андрій.

Верифікація кампанії відбувається за чотирма критеріями:

  • чи реально зробити заявлений продукт
  • market fit (аналіз ринку)
  • досвід і характеристики команди
  • підтримка ЗМІ

Фактор ризику для користувачів досить високий: “За нашими даними, більше 10% кампаній – фродові. Це коли користувачів хочуть кинути, тицяючи нереальний продукт, як цей “Тритон” або лазерна бритва. Або ж коли просто перепродують дорожче товари з Китаю “.

Звіт складається на базі лінійних алгоритмів. Аналізується як сама картка проекту, так і дані з інтернету. “Зараз акцентуємо більше на людину, так як за два дні  крутий алгоритм не напишеш, але ми будемо вдосконалювати продукт”, – обіцяють розробники.

Поки про монетизацію проекту автори не замислюються, але не виключають таку можливість в майбутньому. “Зараз важливіший відгук користувачів і збір даних. Але для користувачів Kudos буде безкоштовний завжди “, – обіцяє Нікішаєв.

About the author

Admin


What are your thoughts?