Як отримати максимум користі від gamedev-конференцій. Частина ІІ
1,423 views

Як отримати максимум користі від gamedev-конференцій. Частина ІІ

В першій частині нашої статті (прочитати можна ТУТ) ми говорили про те, для чого показувати вашу гру на конференції чи виставці, що питати в організаторів і як правильно облаштувати свій стенд, місце, стіл. Продовжуємо розбиратися в тонкощах організації своєї презентації і не забуваємо про золотий дощ :)

Активність на стенді.

Перш ніж складати план активностей на стенді, вам потрібно визначитися, навіщо ви показуєте гру – плейтест, залучення гравців, щоб зацікавити пресу або щось ще. Нижче кілька варіантів.

Листівки та візитки

Обов’язково повинна бути листівка або візитка з інформацією про гру: лого, скріншоти, короткий опис (не довший, ніж твіт!), де доступна (Steam, AppleStore та інші), посилання на гру або QR-код, контакти розробників – хоча б email.

Окремо зробіть візитки з вашими контактами. Якщо не шкода, зробіть листівки з безкоштовними кодами на гру.

Збір бази гравців

Є багато способів зібрати базу. Найпростіший – збір візиток в акваріум з можливістю щось виграти.

Інший варіант – залишити адресу електронної пошти в будь-якій формі на вашому планшеті в обмін на щось (печенько, можливість отримати безкоштовний ключ, участь у бета-тесті). Додайте табличку з QR-кодом і формою підписки на вашу розсилку. Зробіть якусь акцію, на зразок «лайкніть нас на Facebook, підпишіться на нас в Twitter і отримаєте щось смачненьке».

Турніри

Натовп привертає натовп, тому важливо, щоб на вашому стенді завжди хтось грав в гру. Хороший мотиватор – турніри. Якщо у вас мультиплеер, це взагалі не проблема. Переможців варто нагороджувати сувенірною продукцією (варіанти будуть далі в статті).

Якщо мультиплеєра немає, зробіть дошку рекордів на вайт-борді або на звичайному аркуші формату А2 або А3. Найрезультативніших нагороджуйте. Повірте, вони будуть тягнути своїх друзів на ваш стенд.

Соціальні мережі

Організуйте якусь активність в соціальних мережах. Наприклад, завдання: зробити фотографію на вашому стенді, відправити її в Instagram або Twitter з яким-небудь хештегом. Знову ж таки, за це гарантується винагорода.

Косплей

Якщо у вас в грі є яскраві персонажі і ви показуєте гру не самі, організуйте косплей. Це яскраво (буде більше фото) і це можна використовувати спільно з попереднім пунктом. Більше народу буде підходити з питанням «А що це за персонаж? З якої гри?» І вас будуть багато фотографувати!

Продаж брендінгу

Якщо ваша гра вже популярна і є база фанатів, а також розміри стендів дозволяють, можете продавати брендингові речі: футболки з лого і персонажами, кепки, значки та іншу сувенірку. Про це ми поговоримо окремо.

Зворотній зв’язок та плейтести

Якщо вашим основним завданням є отримання фідбек або плейтест гри, то найголовніша порада – записуйте все! Поставте відео або веб-камеру і записуйте, як грають відвідувачі виставки. Якщо немає можливості організувати камеру – використовуйте диктофон (вони зараз вбудовані в будь-який смартфон).

Пам’ятайте! Що не записане – того не існує. 90% того, що вам будуть говорити, ви забудете.

Якщо і це не виходить організувати, хоча б запишіть основні моменти в блокнот, не надійтесь на свою пам’ять.

Фотоактивність

Для промоції та отримання бази гравців, пропонуйте сфотографуватися з чимось, а потім просіть залишити адресу електронної пошти, щоб надіслати оригінал фото.

Прекрасний приклад: акція від Destiny на останньому Gamescom.

Якщо бюджет дуже обмежений, проявіть креативність – наприклад, поставте табличку з написом «Знак, з яким усі фотографуються». Головне – подбайте про гарну фотокамеру і збір електронної пошти.

Як залучити людей на стенд

На великих експо з великою кількістю відвідувачів, та навіть і на маленькій конференції, якщо ваш стенд знаходиться в найдальшому кутку, – потрібно докласти зусиль, щоб привернути потік людей. Ось вам кілька ідей, як це можна зробити.

Косплей

Повертаємося до ідеї з косплеєм. Якщо косплеєрам на спину прикріпити табличку де написано «Приходьте пограти в … на стенд № …» і відправити його бродити по виставці, роздаючи візитки або листівки – це зацікавить народ. Особливо, якщо у вас кльовий образ.

Правильний спам

Просто роздавати листівки або візитки з грою всім підряд не дуже ефективно. Як це робити ефективніше?

 • Роздавати людям в чергах до інших ігор. Їм зазвичай нудно, тому вашу листівку вони прочитають від і до. До того ж, можна сказати, що у вас їм не доведеться стояти в такій довгій черзі (актуально для великих експо на зразок PAX, Gamesсom).
 • Розкладіть листівки в зоні кавоперерв.
 • Ви не повірите, але туалети – прекрасне місце для спаму! Прикріпіть листівку на двері у всіх кабінках, щоб народ мав що «почитати» поки вони «думають».
 • Курилки – теж відмінне місце.
 • Вам, звичайно, можуть настукати по голові організатори, але до тих пір, поки вам не зробили зауваження, ви зможете залучити достатньо відвідувачів на свій стенд.

До речі, повітряні кульки дуже добре приваблюють народ: «Ой, а де ви взяли таку кульку? – На такому-то стенді, на другому поверсі ».

Соціальні мережі

Пам’ятаєте, ми говорили про організацію активності в соціальних медіа? Так от, це теж прекрасний спосіб заманити аудиторію якимись плюшками.

Крос-промо

Зробіть крос-промо з іншими розробниками схожих ігор, щоб збільшити приплив відвідувачів до свого стенду. Скооперуйтеся з 3-5 іграми або стендами, краще заздалегідь і бажано зі схожими жанрами (не треба робити крос-промо з match3, якщо у вас шутер).

Роздрукуйте картки або пазли – «Пограй в чотири гри – Збери всі чотири картки – Отримай щось». Таким чином ви отримаєте і базу гравців (не забувайте просити залишити дані, хоча б email), і зробите крос-промо всім чотирьом іграм.

Звук і світло

Можна спробувати залучити людей до стенду звуком або світлом (залежить від типу конференції). Якщо ні в кого з сусідніх столиків не буде звукового супроводу, ви будете у виграшній ситуації.

Важливо! Звук не повинен бути набридливим або занадто гучним, щоб не заважати загальному заходу, (якщо це, звичайно, не величезне експо, де від музики і звуків вуха закладає).

Релевантні доповіді

Якщо ви показуєте гру в рамках конференції, вивчіть програму, подивіться, які доповіді пов’язані з вашою грою, і роздавайте листівки всім, хто прийшов на доповідь (до або після лекції, краще до).

Полювання на пресу

Якщо ваше основне завдання – познайомитися з пресою і притягти її пограти на ваш стенд, то тут потрібно трохи нахабства. На більшості конференцій преса має інший тип бейджу. Визначте, який, і навчитеся швидко знаходити її представників в натовпі. Потім підходите і всіма правдами і неправдами намагайтеся затягнути їх пограти на стенд.

Якщо у вашій команді є симпатичні дівчата, візьміть їх з собою для цього завдання. На PAX Prime ми «полювали на пресу», придивляючись, де вони грають на інших стендах і як тільки вони закінчували грати, відразу тягли їх на наш стенд: «Всього в кількох метрах звідси, пограти без черги і отримати кльову футболку». Працювало безвідмовно.

Сувенірна продукція

Усі люблять сувенірку на ігрових конференціях. Її можна продавати або роздавати за щось – репост, виграш у турнірах, якщо гравець пройшов N рівнів поки плейтестив, якщо підписалися на ваш бета-тест і так далі. Ось кілька ідей для брендінгу різної сувенірки:

 • Футболки. Якщо робите, то робіть хорошої якості, щоб вони носилися, а не одягалися один раз і втрачали вигляд після першого прання.
 • Кепки. Їх видно здалеку навіть в натовпі.
 • Значки люблять усі, їх чіпляють на сумки, куртки, вони недорогі у виготовленні, особливо при замовленні великого тиражу, і їх зручно роздавати як нагороду за що-небудь.
 • Магнітики на холодильник. Але вони повинні бути кльові. Особливою популярністю користуються гумові багаторівневі.
 • Наклейки теж дуже добре працюють, але тільки якщо дотримані дві умови: гарна якість друку (не стирається, якщо потерти нігтем) і привабливий дизайн – він повинен бути таким, щоб хотілося приклеїти її на свій ноутбук.

 • Килимки для мишок. Якщо бюджет дозволяє, будь-який гравець буде радий такій сувенірці, і ваша гра постійно буде у нього «під рукою».
 • Ручки. Банально, але якщо ручка гарної якості, вона прослужить довго. Дуже популярні з гумовим наконечником для тач-пристроїв.
 • А на олівцях круто друкувати стім-коди.
 • Брелоки можна віднести в категорію до магнітиків і наклейок. Тут бюджет може бути різний. Умова така ж, як і у наклейок – якість і крутість – власник повинен хотіти повісити брелок на ключі і не знімати.
 • Кружки, стопки. Якщо кружка класна, то вона буде використовуватися дуже довго. Не використовуйте брендовані пивні кухлі на паті в надії, що потім їх роздасте – брудний посуд ніхто не буде забирати з собою (з досвіду однієї компанії).
 • Презервативи. Це шикарний брендинг, особливо якщо його використовувати правильно. Краще з того, що я бачила на даний момент – промо Cards Against Humanity.
 • Флешки практичні не тільки тому, що бувають різного виду і бюджету, але і тому, що на них можна записати потрібну інформацію про вашу гру і наприклад, роздавати представникам преси.
 • Запальнички. Їх можна обіграти, якщо в вашій гри є щось пов’язане з вогнем. Їх також можна давати людям в курилці, запрошуючи на свій стенд.
 • Парасольки. Найкраща сувенірка восени, коли йдуть дощі. Головне – правильно забрендувати, але, на жаль, не дешеве задоволення.
 • Підставки під пиво. Їх можна роздавати і використовувати для вечірок.
 • Серветки для екранів або окулярів. Не паперові, а саме ганчірочки. Пам’ятайте, на ігрових конференціях багато гіків в окулярах, і майже у всіх смартфони, які потребують дбайливого догляду.
 • Силіконові браслети. Якщо чесно, я постійно бачу їх на ігрових івентах, вони дешеві у виробництві, але от у реальному житті я мало зустрічала, щоб їх постійно носили або якось використовували.
 • Содова, соки, енергетики. Брендовані напої йдуть дуже добре. Особливо енергетики.
 • Вкусняшки. Безпрограшний варіант. Цукерки, шоколадки, печеньки – все розійдеться швидко і легко, як гарячі пиріжки. Якщо потрібен мотиватор для участі в конкурсі, то найпростіше заманити натовп саме вкусняшками. Єдине, це той тип брендінгу, який не залишається і не нагадує потім про себе.

Це основні речі, які вдалося згадати відразу. У коментарях до статті хотілося б дізнатися, яку сувенірку, отриману на конференціях, ви користуєтеся найдовше, а що відразу викидаєте.

Заключна частина всього лише частина рад. Скажу одне: якщо це ваша перше участь, ви обов’язково наробите купу помилок, тому не робіть з цього big deal і не закладайте великий бюджет. Зате потім вже будете знати, чого чекати і все пройде, як по маслу.

About the author

Admin


What are your thoughts?