Найкращий вид екшн-камер для запису ваших подорожей та бізнесу
1,784 views

Найкращий вид екшн-камер для запису ваших подорожей та бізнесу

У такому рухливому світі немає нічого стійкішого за спогади. А тим паче за такі, які можна зафіксувати. Це сьогодні затребувано не лише для власного задоволення, але й для бізнесу та подорожей. Журналісти видання geektimes досліджували, як найкраще подорожувати з екшн- камерою, та чи варто це робити не тільки екстремалам.

Взяти GoPro на пляж, прикрутити Hero 3 до квадрокоптеру, зняти на 4K свої вихідні на дачі — загалом, немає жодних обмежень. Записувати свою подорож на камеру і викладати у соцмережі зараз стали навіть ті, хто ніколи не займався цим раніше.

Затребуваність екшн-камер призвела до жорсткої конкуренції між виробниками. Ось здається, що для успіху досить просто зробити хорошу камеру, здатну працювати в будь-яких погодних умовах, що забезпечує якісну картинку та підтримує безліч аксесуарів… Але ні, з тих пір, як люди взялися за селфі-палиці і забивають хмарні сховища терабайтами хоум-відео, боротьба за кращий спосіб зйомки в екшн-стилі тільки загострилася. Очевидний шлях розвитку — дозволити камері самій визначати, що і як знімати. Наприклад, система Soloshot дозволяє відстежувати і повертатися вслід за вашими переміщеннями на відстані до 600 метрів.

Ідея роботизованої зйомки Soloshot, втіленої в життя за допомогою Kickstarter, полягала в наступному: камера кріпиться до базової станції, яка встановлюється на штатив, і відстежує всі переміщення спеціального датчика, зафіксованого на людину. Штатив з камерою наводиться на датчик і реагує на кожен його рух. Пристрій забезпечує 360-градусне обертання камери навколо осі штатива, а граничний кут відхилення за секунду становить 80°.

У SoloShot 2 вже додана можливість відстежувати відразу декілька міток (розмежованих, наприклад, за відстанню і швидкістю руху) або декілька камер направляти на один датчик.

А ось літаючий AirDog пішов набагато далі — в небо. AirDog — це дрон, який всюди літає за вами і знімає на камеру все, що відбувається навколо вас.

Розробила AirDog латвійська компанія Helico Aerospace Industries. Інженерам вдалося зв’язати воєдино роботу GPS-навігації, Bluetooth, акселерометрів, барометра, магнітометра, автопілота і інших систем апарату.

 

Об’єктив-камера-дрон — розробка Olympus, що поєднує в собі характеристики дрона і професійної камери. Камери вже прикріплювали до смартфонів, ставили на триноги, встановлювали на роботів, адже майбутнє, вважають розробники, якщо не за глобальним стеженням з супутників, то, безумовно, за літаючими камерами.

Найменша повнофункціональна камера в світі від Hammacher Schlemmer вміщується на кінчику пальця і може бути прикріплена де завгодно. Narrative Clip 2 нагадує Ipod Nano і легко чіпляється на одяг.

Ще одна розробка на базі GoPro являє собою спеціальну установку для синхронної зйомки відео, яке потім за допомогою софта з’єднується в єдину 360-градусну панораму. Таке відео, кажуть, буде наступним трендом після масового захоплення 4K-8K.

Компанія Kodak теж представила більш доступну камеру для панорамної зйомки відео: PixPro SP360-4K. Вона може записувати відеоролики як 4К.

Легендарна Nokia, в свою чергу, анонсувала нову сферичну камеру OZO для створення VR-відео. Важить вона близько 3 кг і містить 8 високоякісних камер і стільки ж стереомікрофонів. Конструкція призначена для створення 3D-зображення з кутом огляду на 360 градусів. Пристрій сумісний з Oculus Rift і HTC Vive.

І якщо раніше ми могли бачити кадри крутих зйомок лише в рекламних роликах, зараз екшн-камери набагато доступніші людям. Не будемо забувати і про ринок смартфонів, де поліпшення камери — неодмінний атрибут нових флагманів. Звичайне якісне відео вже не може задовольнити зростаючий попит. Потрібна зйомка від першої особи, в 3D, 4K, в панорамі, з кількох різних точок, зі стабілізацією, з якісним звуком і так далі. Від цих процесів виграють усі — більше якісних відео, більше вражень від подорожей (навіть без екстриму), кращі і більш продумані й самі технології.

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?