Максим Височанський. Не робіть мобільні ігри, спробуйте додатки для бізнесу!
1,523 views

Максим Височанський. Не робіть мобільні ігри, спробуйте додатки для бізнесу!

21 вересня відбулася четверта щорічна конференція Lviv Mobile Development Day 2013 для розробників мобільних додатків. Тема мобільнї розробки об’єднала близько 250 фахівців ІТ – індустрії. В рамках конференції Максим Височанський розповів чому не варто робити мобільні ігри і як можна отримати прибуток на додатках для бізнесу.


Я хотів показати цією презентацією те, що не тільки можна створювати мобільні додатки в App Store та Google Play, а що є й інші шляхи розвитку вашого бізнесу. Спочатку хотів би коротко розповісти про ситуацію зі смартфонами та їхніх користувачів. Наприклад зараз, як ви бачите, близько 91 млн. cмартфонів знаходиться в США, а 80 % населення світу вже мають мобільні телефони. Останні дані показують, що загалом є близько 5 млрд. мобільних телефонів, з них 1 млрд. припадає на смартфони. Тобто 1/5 всіх мобільних телефонів – це вже є смартфони, і ні для кого не секрет, що ця тенденція тільки збільшується. Додам ще деяку «суху» статистику – простий юзер проводить в два рази більше часу в мобільних додатках, ніж у вебі (такі дані за грудень 2012 року) Що це означає – чим більше користувачів знаходяться в додатках, тим більше трафіку та ресурсів для розвитку бізнесу знаходиться там. Маємо зрозуміти те, що вже йде повна мобілізація створеного мобільного трафіку.

На першій доповіді була подана статистика про ситуацію в Україні, тож нагадую, що близько 90% всіх користувачів смартфонів користуються інтернетом і шукають локальну інформацію про бізнес, із них 60 % після цього або сконтактовуються з ресурсом або відвідують його.

Недоліки ринку мобільних ігор:

 • Ресурсозатратно – для того, щоб створити game application потрібно витратити багато свого часу або ж найняти команду чи аутсорсинговий центр).
 • Чи це прибутково – складне питання, тому ще ви не можете знати, які дані вам принесуть прибуток.
 • Довготривалі інвестиції – це насправді так. Якщо говорити про App Store – він вам виплачує кошти через 2-3 місяці. Тому вам потрібно знати, що ваша компанія буде робити на протязі наступних 6 місяців та звідки будуть йти доходи.
 • Дуже сильна конкуренція, справді, – близько 1 млн. мобільних додатків знаходяться в App Store.
 • Мій власний досвід – так само як, можливо, багато хто з вас я вирішив створити мобільний додаток. Тож я загорівся і зробив гру – Angry Tanks. Орієнтовно це зайняло в мене 2 місяці (розробляли її девелопери) витрати склали близько – 3 000 $, в результаті – 50 тис. скачувань. Я вважаю це дуже хорошим результатом, ми навіть досягли статусу – TOP 50 family games in APP store. Однак прибуток склав тільки 100 $. Звідси виходить інше питання – в мене не було тоді досвіду монетизації, я не був готовим до цих 50 тис. користувачів.
 • Як ще можна заробляти на додатках?

  Наведу статистику по додаткам для бізнесу в США: 24% споживачів відвідували сайти та замовляли товари онлайн через мобільні пристрої. Структура мобільного трафіку – 71 %. Досить хороший кейс – це application від eBay, за останні 2 місяці – 1,5 млрд. доларів від продажів через мобільні додатки, це в три рази більше в порівнянні з 2011 роком. Загалом 500 млн. доларів оплачені з мобільних пристроїв. Зараз 6 млн. клієнтів eBay мають мобільні додатки даної платформи, 95 користувачів мобільних пристроїв шукали локальну інформацію. Дана інформація опирається на дані США, однак сьогодні Google підтвердив, що аналогічна ситуація зараз і в Україні, хоча і з дещо меншими відсотками. Отже, яким видам бізнесу вигідно мати мобільні додатки – це ресторани, бари, нічні клуби, розважальні заклади, перукарні, салони краси, агентства нерухомості тощо.

  Чому локальні компанії такі зацікавлені у власних додатках:

  1. Прямі комунікації з існуючими та потенційними клієнтами
  2. Можливість популяризації через соціальні мережі
  3. Надання чітких GPS орієнтирів закладу
  4. Постійне інформування клієнтів про новини бізнесу, гарячі пропозиції
  5. Можна надсилати акційні купони прямо на телефони клієнтам.
  6. Швидкий зв’язок з бізнесом, який завжди під рукою
  7. Стимулювання повторних покупок і нагадування про бізнес
  8. Ефект «Wow» для клієнтів – це круто мати свій додаток
  9. Мега-круті можливості з функцією Push Notification – як ви знаєте, це є і в Android і iPhone ( Це значно дешевше, ніж SMS, в 10 разів ефективніше, ніж email-розсилка – користувачі набагато більше читають дані з додатку, клієнти отримують повідомлення прямо зі своїх мобільних пристроїв, статистика відкриття повідомлень становить 98% протягом 15 хв., може бути розіслано лише з додатків, які опубліковані на Google Play або App Store

  Чому вам варто розробляти додатки для бізнесу?

  По перше – це легкий старт з мінімумом фінансових витрат, їх простіше створювати, ніж game-application. По-третє – це величезний ринок, на даний момент є не так багато конкурентів, ну і постійний стабільний прибуток. Ви можете отримувати дохід не тільки від розробки додатку, але й від щомісячного обслуговування. Час на розробку одного додатку можна вмістити в 15 хвилин, витрати – 29 $ за необмежену кількість додатків в місяць. В такому випадку прибуток становить – 750 $ тільки за розробку (за щомісячне обслуговування ви можете визначити ціну самостійно).

  About the author

  rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


  What are your thoughts?