Пост-реліз Lviv Startup Сlub 19 “Screw it, Let’s do it”
1,068 views

Пост-реліз Lviv Startup Сlub 19 “Screw it, Let’s do it”

16 квітня у Львівському інституті менеджменту відбулось чергове засідання Lviv Startup Club, котре було присвячено бізнес-ідеям. “Screw it, Let’s do it” – гасло зустрічі, котра пройшла у форматі бізнес-гри. Учасники мали змогу представити власні ідеї, оцінити їх перспективи та отримати корисні поради щодо їх реалізації.

Вступне слово взяв Ростислав Чайка, засновник Lviv Startup Club та агенції інтернет-реклами «adPrime», розповівши загалом про бізнес-ідеї від моменту їх зародження до реалізації.

Далі був виступ Руслана Бельтюкова, директора трансферного центру новітніх бізнес-технологій ЛІМу. Його доповідь була присвячена етапам створення бізнесу. Цікавим є той факт, що сам Руслан консультує бізнес, та має великий досвід роботи по запуску нових проектів. Було розказано багато цікавих історій, зокрема про рекламу, адже Руслан є співзасновником рекламної агенції «Галицькі контракти», котра успішно працює з відомими українськими брендами.

Основні тези виступу:

 • Потрібно здійснити фокусування. Поставити собі запитання: «Ким я буду через 10 років?».
 • Треба досконало вивчити ринок, на який ви хочете вийти із власним продуктом.
 • Необхідно визначити долі з партнерами, домовитись про гроші, і ще важливіше – про час.
 • Любов клієнта здобувається унікальністю.
 • Якщо ви знаєте про свою роботу все – працює підсвідомість, що дозволяє генерувати більше цікавих ідей.
 • Цінний продукт не продається, а купується.
 • Краще гарно робити одну річ, а продажі доручити партнерам.

Після виступу Руслана розпочалася власне сама бізнес-гра. Вона проходила у декілька етапів:

   1. Написання списку власних бізнес-ідей та їх презентація.

   2. Вибір однієї ідеї та складання для неї executive summary.

   3. Пошук інвесторів та партнерів після детальної презентації однієї бізнес-ідеї.

Цього разу Lviv Startup Club був несхожий на всі інші засідання клубу, адже де ще можна було презентувати власну ідею та знайти для неї інвесторів? Хоча й інвестування проводилось скоріше в жартівливій формі (всі учасники мали «віртуальні» 5000$, еквівалентом в 50 гривень), учасники гри змогли почути критику власних ідей, корисні поради та знайти справжніх партнерів. Сенс гри був у тому, щоб привабити якомога більше людей до ідеї. Знайти тих, хто повірить в ідею. Причому, після гри можна було як залишити «інвестиції» на обмін відсотку у майбутній справі, так і конвертувати їх у гроші. Більшість все ж таки вибрала гроші. Тим не менш, учасникам гри було цікаво оцінювати проекти, виступаючи у ролі стартапщиків – самих себе, та інвесторів – тих, хто вкладає свої кошти (в буквальному значені:).

Щодо самих ідей, котрі були презентовані, то слід виділити бажання багатьох учасників розвивати сферу навчання. Зокрема, проект бібліотеки (як електронної, так і звичайної) представили незалежно один від одного декілька учасників. Звісно ж, ішла мова і про нові технології, починаючи електромобілями і закінчуючи лазерним освітленням вулиць. Але більшість презентованих ідей були пов’язані з тими сферами, де працюють самі учасники, а саме – з IT-напрямком.

Перемогла ідея Шендюка Михайла по створенню повнометражної анімації, котра зібрала найбільше «інвестицій». Цього дня Михайло не тільки зумів отримати поради та оцінити власний проект, а й трохи збагатитись:). Слід також зазначити, що деякі учасники презентували вже працюючі ідеї, тим паче, було ще цікавіше їх оцінювати.

Звісно, хочеться подякувати всім учасникам за сміливість та креативність ідей. Зустріч пройшла дуже весело та корисно. До речі, учасникам настільки сподобалась гра, що була висунута пропозиція провести ще раз подібну зустріч у більш розширеному форматі: з інвесторами, аналітиками та стартапщиками. Будемо сподіватись, що ідея такої зустрічі незабаром буде втілена у життя.

Слідкуйте за новинами у твіттері Ростислава Чайки.

До речі, цього разу при попередній реєстрації учасники мали змогу потрапити на зустріч безкоштовно, завдяки Клубу Ділових Людей.

А наступне засідання Lviv Startup Club пройде у рамках Lviv Ecommerce Forum 21 травня 2011 року. Поспішайте зареєструватись, адже кількість місць обмежена. Тим паче, що вартість квитка до 1 травня становить всього 200 гривень, в той час як в день конференції вона збільшиться до 500 грн. Заощаджуйте вже сьогодні!

Більше фотографій зустрічі знайдете тут.

Незабаром буде частково доступне відео зустрічі на YouTube

Пост-реліз підготував Максим Асафатов

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?