Спірне питання компанії „Арт-Майстер“
1,215 views

Спірне питання компанії „Арт-Майстер“

24 жовтня офіс компанії „Арт-Майстер“ був заблокований правоохоронними органами, що пов`язують з фактом зупинки серверів програмного забезпечення держрезервів. Також проти компанії-розробника відкрито кримінальну справу за фактом втручання в компютерні мережі Міністерства юстиції. Сам обшук проводили представники відділу боротьби з кіберзлочинністю.

Представники компанії пов`язують дії правоохоронних органів з проведеною, день перед цим, прес-конференцією. На якій було звернення до Міністра юстиції Олени Лукаш, з вимогою зняти будь-які обвинувачення, пов`язаниі з зупинкою серверів на початку жовтня та ін.
artmaster

На самій прес-конференції адвокат компанії Олексій Ковальський апелював до Міністра юстиції, заявивши про абсурдність звинувачень і що „Арт-Майстер“ не завищувала ціни на обслуговування серверів та не має жодного відношення до їх зупинки і вимагав повного їх зняття. Зі слів Ковальського було сказано, що не варто звинувачувати „Арт-Майстер“, як основного винуватця факту зупинки серверів, а також як компанію, яка розкрадала державні кошти і завищувала ціни на свої послуги. Головним чином тому, що всі відносини між компанією та державою відбувались в порядку письмових договорів. Ще додав, що винуватцями, насправді, є держслужбовці, котрі через халатність не продовжили термін дії ліцензійного ключа програмного забезпечення реєстрів.

Також представники компанії висловили обурення щодо форми обшуку. Всіх працівників заблокували на 4 поверсі і не випускали за будь-яких обставин. Зважаючи на те, що в приміщенні розташований навчальний центр, то замкненими виявились також клієнти фірми. Ще одним моментом порушення прав є той факт, що обшук вівся по факту кримінальної справи пов`язаної з зупинкою держсереверів та за постановою Печерського суду міста Києва, але адвокати до слідства не були допущені. Так заявив другий адвокат компанії – Дмитро Бородін.

Тим не менш 12 держреєстрів не працювали 3 дні, люди не мали можливості реєструвати нерухомість, вкладати договори купівлі-продажу, не було доступу до банку даних прав власності на нерухомість, нотаріальних даних, даних цивільного стану громадян та ін.
Поки продовжується слідство – рахунки компанії заблоковані, не здійснюються наіть соціальні виплати по декрету та ін.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com