Firefox відмовився від Google на користь Yahoo і «Яндекса»
826 views

Firefox відмовився від Google на користь Yahoo і «Яндекса»

Місце Google в якості встановленого за замовчуванням пошуковика в браузері Firefox займуть Yahoo і «Яндекс». Повідомлення про це 19 листопада з’явилося в офіційному блозі компанії Mozilla, що займається розробкою програми.

Керівництво Mozilla відмовилася від партнерської угоди з Google. Стандартним пошукачем у всіх нових версіях Firefox для користувачів із США тепер стане Yahoo.

Українські користувачі за замовчуванням будуть бачити в браузері видачу «Яндекса». В Китаї, наприклад, головною пошуковою системою стане місцевий сервіс Baidu.

Як уточнили в компанії, Firefox стане більш «локальним і гнучким», а у шанувальників програми з’явиться велика свобода вибору. Налаштування браузера не забороняють повернути в якості основного пошуку Google або шукати інформацію в мережі за допомогою Bing, DuckDuckGo, «Вікіпедії», Twitter чи пошуку Mail.ru.

6548abd9e29c2339ed83

 

На момент написання цієї примітки в останній версії Firefox настройки пошукового поля все ще були орієнтовані на Google. За словами представників Mozilla, впровадження нової системи заплановано з грудня.

Гендиректор Yahoo Марісса Майєр, коментуючи нову політику Firefox, назвала перехід браузера «найзначнішим партнерством Yahoo останніх п’яти років».

Угода між Mozilla і Google було укладено ще в 2004 році. Співпраця браузера і пошуковика тривало багато років, незважаючи на те, що бренди активно конкурували між собою. Створений Google браузер Chrome обійшов Firefox по трафіку в 2011 році.

Останній раз угода з Google продовжилася керівництвом Mozilla також в 2011-му. Тоді за можливість залишатися пошуком за замовчуванням в Google зобов’язалися виплачувати творцям Firefox 300 мільйонів доларів щорічно.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?