Joel Spolsky залучив для Trello 10 мільйонів доларів: “Гроші нам не потрібні, але ми їх любимо”
767 views

Joel Spolsky залучив для Trello 10 мільйонів доларів: “Гроші нам не потрібні, але ми їх любимо”

Відома система візуального управління проектами онлайн Trello залучила 10.3 мільйона долларів інвестицій в рамках Round A інвестицій повідомляє TechCrunch. Кошти проінвестували венчурні фонди Index Ventures та Spark Capital.

Trello

Trello

Стартап запустився на TechCrunch Disrupt в вересні 2011 року. Зараз в системі зареєстровано 4.6 мільйони користувачів, один мільйон з яких активні. В компанії freemium бізнес-модель, котра дозволяє використовувати більшість потрібних функцій безкоштовно. Водночас платний Trello Business Class дозволяє такі корпоративні можливості як Google Apps аккаунти, управління працівниками та відносини з субконтракторами.

Засновник стартапу – відомий програміст та блогер Joel Spolsky. В своєму блозі він так пояснив потребу в залученні додаткового інвестиційного раунду: “Наша компанія та продукт вже є прибутковими. Зараз ми не потребуємо грошей, але ми звичайно любимо гроші. У нас велика купа ідей, як зробити ріст Trello швидшим, добавити нові чудові фічі до продукту та найняти маркетологів і продавців, щоб працювати над Trello Business Class. Ми могли прийти до цього самі, але не так швидко, як зможемо зараз з цими грошима.”

“Ми виділяємо Trello в окрему компанію, щоб зовнішні інвестори могли купити собі акцій в ній. Тобто зараз Trello та Fog Creek – офіційно окремі компанії. Trello має достатньо грошей в банку, щоб працювати самостійно. Fog Creek продовжить розвивати FogBuzz та Kiln, а також нові продукти. Michael Pryor, з яким ми починали Fog Creek в 2000, буде CEO в Trello” – добавляє Spolsky.

Trello Pitch

Trello Pitch

Для Spolsky було дуже важливо зберегти дух, культуру та контроль за стартапом, навіть взявши великий раунд інвестицій. Він зазначив, що компанія спеціально уникала зовнішніх інвестицій, поки не сформувалась достатня позитивна історія росту та прибутковість, котра дозволила вибирати інвесторів. І вибрати тих, котрі були найбільш “дружні до стартапщиків”.

“В випадку Trello ми отримали стільки зацікавлення від інвесторів, що ми були змушені обмежити себе венчурними фондами, котрі вже були інвесторами в Stack Exchange (інший продук Spolsky) і тим не менше мати ту ціну та умови, котрі ми хотіли. Ми знали їх, вони знали нас і були достатньо дружні, щоб не думати про конфлік інтересів між Trello та Stack Exchange, оскільки мали багато акцій в обидвох продуктах” написав Spolsky.

“Хоча Fog Creek, Trello та Stack Exchange зараз три незалежні компанії, всі вони працюють на одній операційній системі, що базується на одному й тому ж мікропроцесорі, котрий я називаю “створення компанії, де найкращі програмісти світу хочуть працювати” чи попростому хорошому поводженні з людьми” – добавляє Spolsky.

Стартап-філософія Spolsky базується на любові до персоналу і виражається в La Marzocco Linea кава-машинах в кожному офісі, зручних кастомізованих столах, віддаленій роботі та дружніх до сім’ї правилах – наприклад ваучерах на доставку продуктів на 500$ для кожного нового батька.

“Це ок ставити людей на перше місце. Ми ніколи не будемо маньяками, не будемо працювати досмерті, не будемо писати кривий код чи працювати в шумних офісах” – зазначив він на останок.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?