Вчений пересадив мозок хробака Lego-роботу
1,951 views

Вчений пересадив мозок хробака Lego-роботу

Інженер Тімоті Басбайс (Timothy Busbice) помістив мозок круглого хробака всередину конструктора Lego. В результаті він почав копіювати поведінку істоти.

Для виконання завдання використовувався програмований конструктор Lego Mindstorms EV3. Вчений пересадив 302 нейрона з мозку хробака в комп’ютерний блок від робота. За допомогою стимуляції тих чи інших ділянок отриманої мережі вдалося змусити кіборга рухатися так само, як хробак.

Дотик до задніх чи передніх сенсорних датчиках дає роботу імпульс рухатися назад і вперед відповідно. Після стимуляції нейронів, які відповідають за нюх, кіборг-черв’як зупиняється і оцінює обстановку. Якщо впливати на ділянку, що відповідає за голод, істота йде вперед.

Басбайс підкреслює, що в процесі створення він не займався ні програмуванням, ні навчанням робота-хробака. Він лише зібрав комплекс, який реагує на будь-який вплив відповідно до рефлексів, закладеними природою.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?