Підсумки Lviv Startup Club 12.0
810 views

Підсумки Lviv Startup Club 12.0

Lviv Startup Club 12 28 серпня 2010 року у конференц-залі львівського готелю Дністер відбувся Lviv Startup Club 12.

Першим виступив засновник HTBan.org Ростислав Чайка із доповіддю на тему «Roadmap пошуку інвестицій». Він розповів про те, коли варто і не варто брати гроші для розкрутки стартапу , назвав погані і хороші на це причини, виокремив додаткові можливості (гранти, конкурси) для пошуку інвестицій. Далі Ростислав зачепив тему створення Exective Summary, яке, за його словами, варто писати доти, доки у проект не захочеться інвестувати свої гроші.

Ростислав Чайка "Roadmap пошуку інвестицій"

Ростислав Чайка "Roadmap пошуку інвестицій"

Опісля доповідач проаналізував пошуки інвесторів. Останні він розділив на групи (закордонні та місцеві бізнес-ангели) та на кілька підгруп. Засновник HTBan.org відмітив, що сьогодні в Україні загалом існує від 50 до 100 інвесторів. Ростислав виділив IT підприємців як таких, що мають хороші досвід та ідею. Також він відзначив, що фінансові інвестори вже не вкладають гроші у землю та розважальні заклади, оскільки розуміють, що це не принесе такого прибутку як стартап. В той же час, вони не готові до того, що на венчурних проектах можна втратити все.

Зрештою, доповідач порадив просити рекомендації, питати у фахівців «що у проекті не так», піарити його. Адже коли інвестор вже читав і чув про Вас, це зміцнює Ваші позиції.

Сергій Ляшенко "Огляд венчурного капіталу в Україні"

Сергій Ляшенко "Огляд ринку венчурного капіталу в Україні"

Після виступу Ростислава, слово надали інвестиційному аналітику з м. Київ, Сергію Ляшенку. Сергій помітно зацікавив учасників зустрічі, зробивши огляд венчурного капіталу України. За його словами, у нас відсутній зв’язок між наукою, бізнесом, стартапами і ринками капіталу, що перешкоджає залученню капіталу в перспективні проекти. А проблема в тому, що наразі усі ці галузі спілкуються різними «мовами»: інвестори пагано розуміють «мову» ІТ-шників, а ІТ-шники – інвесторів . Як позитив, пан Ляшенко відмітив зростання і «дорослішання» українського інтернету, оскільки, тепер там сидять не тільки підлітки, а й серйозні просунуті люди, а це у свою чергу позитивно впливає на інвестиційну привабливість українських інтернет-проектів.

Сергій Ляшенко порадив присутнім стартаперам вчитися, вчитися і ще раз вчитися: знати «мову» інвесторів, ринок, власний продукт, не боятись змін, а також якомога раніше починати налагоджувати зв’язки з інвесторами і завжди бути готовим до залучення їх фінансів у свої проекти.

Третім виступив засновник PayCash та голова ради «Асоціації Електронних Грошей» Віктор Достов, який спеціально прилетів із Санкт-Петербургу на зустріч Львівського стартап клубу. Віктор прочитав лекцію на тему «Як народжуються, живуть та помирають стартами», зауваживши що майже усі стартапщики хворіють одним і тим же недугом – тунельним мисленням. «У Росії та Україні ідея стартапів – чужа. З 10 проектів, в кращому випадку, виживає 1» – відзначив Достов. Також він порівняв стартапи із подачею в тенісі, мовляв для успішного функціонування йому необхідно «вистрелити».

Віктор Достов "Як народжуються, живуть та помирають стартапи"

Віктор Достов "Як народжуються, живуть та помирають стартапи"

«Самурай кожного ранку має думати про смерть, а власник компанії – про продаж» – саме з такими словами Віктор Достов перейшов до теми виставлення проектів на торг. Засновник PayCash розповів про причини продажу компаній, дав багато корисних порад, поділився досвідом та навів приклади зі своєї практики.

Завершуючи доповідь, Віктор зауважив, що у Росії інтернет-ринок концентрується навколо «великої трійки». Адже людина може писати ігри, скажімо, для Вконтакті, створювати слої для Google чи просто займатись рекламою, нічим не ризикуючи і забуваючи про таке явище, як стартап.

Далі відбулась презентація журналу «Інтернет-бізнес», нового некомерційного проекту, який заснував киянин Олексій Созінов. Олексій коротко розповів про початок, стратегію, плани. Вислухав поради та зауваження, які несли позитивний характер. Наостанок, Созінов повідомив, що усі зібрані від продажу кошти будуть передані на благочинність.

Після презентації журналу, слово надали IT-менеджеру Італійської торгово-промислової палати, Юрію Якубському. Юрій коротко розповів про завдання палати, яке полягає у фізичній присутності при виході малої компанії на іноземний ринок (інакше кажучи, у створенні представництв). «Цей проект поки що молодий, стартуємо з ввересня, але, якщо маєте бажання вийти на міжнародний ринок, Ви можете звертатись до нас» – підсумував пан Якубський.

Юрій Якубський, Італійська торгово-промислова палата

Юрій Якубський, Італійська торгово-промислова палата

Зрештою, учасники зустрічі змогли оголосити про відкриті вакансії їхніх проектів, після чого зробили кофебрейк.

Розпочались презентації стартапів. Першими перед аудиторією виступили Олександр Шапалов та Сергій Покровський із проектом «kartinka.com.ua». Хлопці розповіли про нові досягнення і розробки. Згадали трішки історії про початок та бутстрепінг «картинки». Та, мабуть, головною новиною стало те, що вони знайшли інвесторів і рухаються далі, що не може не тішити.

Сергій Покровський, Олександр Шапалов "kartinka.com.ua"

Сергій Покровський, Олександр Шапалов "kartinka.com.ua"

Другим презентував свій проект «Opentaxi» харківчанин Ілля Романенко. «Opentaxi» має допомогти людям швидше, комфортніше та дешевше користуватись послугами перевізників. Учасники жваво підхопили до обговорення даний стартап, і спрогнозували йому велике майбутнє за умови плідної і клопіткої роботи.

Ілля Романенко "Opentaxi"

Ілля Романенко "Opentaxi"

Нарешті надали слово третьому учаснику з м. Новояворівськ, Олександру Драчу з проектом «вулиця сайтів». Ідея street.lviv.ua полягає у розміщенні оперативної рекламної інформації про діяльність фірм, організацій, установ, підприємств тощо. Одним словом, це новий інтернет-довідник, над яким ще потрібно багато працювати.

Олександр Драч "Вулиця сайтів"

Олександр Драч "Вулиця сайтів"

Наостанок, Ростислав Чайка подякував учасникам, проінформував їх про майбутні стартап-заходи та, як заохочення, подарував Іллі Романенку запрошення на конференцію e-nnovation, що відбудеться 23-24 вересня у м. Познань, Польща. Зрештою, усі залишились задоволеними і приємно-враженими. Залишилось найтяжче – дочекатись настукпної зустрічі Lviv Startup Club.

Олексій Созінов, редактор журналу «Інтернет-Бізнес»

Я дуже люблю Львів, куди приїжджаю з превеликим задоволенням + особистість Ростислава. Виходить, зібралось дві необхідні властивості для хорошої конференції. А коли я дізнався, що тут виступатиме Достов… Я слухаю його лекції вже втретє. Радий, що легко та глибоко спримаю багато сказаного ним. У Львові зустрічі завжди проходять без зайвого пафосу та гламуру. Тут такий собі клубний формат. Тут дійсно легко поспілкуватись з людьми, підійти до них. Сьогодні ж, на мій погляд, були непогані презентації стартапів. Мені подобається те, що навіть після критики, люди знаходять що відповісти і продовжують вірити у свою ідею. Це найголовніше.

Андрій Павлів, засновник ThickButtons
Враження від сьогоднішньої зустрічі – хороше. Єдине, піднімається актуальна тема з точки зору спікерів, які надихають людей. Потішила «картинка», яка мені сподобалась від самого початку, і в яку я був готовий вкладати інвестиції як ангел Як завжди, розчаровують презентовані нові стартапи. Адже ти розумієш , що це дуже зародковий стан людей, які готові щось робити. З одного боку – ми намагаємось притягнути серйозні фонди, які готові надавати великі гроші, а з другого – дуже мало підприємців, в яких реально можна ці гроші вкладати. Сьогодні, мені здається, таких проектів, в які можна інвестувати, не-ма-є..

Руслан Савчишин, засновник MagneticOne
Враження позитивні. Якість людей і рівень проектів ростуть. Приїжджають здалека інвестори. З плюсів, піднімається рівень аудиторії. Я бачу нових, більш зрілих людей. Ба більше, я бачу в залі пасивних «сірих кардиналів» з серйозними грошима, які поки що тихенько сидять і щось деколи коментують. Це означає, що дуже скоро вони почнуть бути активними, тоді і стане гаряче. З мінусів, процес стає менш контрольованим. Залишається актуальним питання наступного кроку для стартапів, після досягнення перших успхів.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?