Підсумки Lviv Startup Club 14.0
695 views

Підсумки Lviv Startup Club 14.0

IMG_5089У п’ятницю 22 жовтня в конференц-залі бізнес центру «Оптима Плаза» відбувся Lviv StartUp Club 14 “SaaS”. На останньому поверсі з симпатичним краєвидом зібралось більше 30 осіб.

Спочатку до слова запросили засновника Startupline Ростислав Чайку, який зробив огляд ринку “SaaS” апплікацій. Ростислав зауважив, що, власне, цей ринок активно зростав у 2008-2009 році. Його переваги полягали у можливості відмови від дорогих адміністраторів, змозі легко відслідковувати статистику, відсутністю проблем з інсталяцією, оновленням патчів тощо.

Далі доповідач розглянув вимоги до SaaS (click and play, pay per use, надійність і доступність, захищеність), бізнес-моделі ( freemium, subscription, pay per use, pay as you go), технологію розкрутки (internet marketing, office marketing etc), нові тренди та приклади платформ.

Ростислав Чайка "Огляд ринку SaaS апплікацій"

Ростислав Чайка "Огляд ринку SaaS апплікацій"

Щодо питання «як отримати нові ідеї для SaaS?», то тут варто подумати над якісним копікатами, відчуттям подальших перспектив технологій, досвідом роботи з програмним забезпеченням, і над спостереженням за новими платформами.

Другим свою доповідь «SaaS: вільні платформи і технології» розпочинає член SaaS компетенції у SoftServe Вадим Машков. Вадим розглядає чим вигідний SaaS для клієнта ( недороге використання, швидкий старт, доступні всюду данні) та розробника ( швидкий старт, можливість знизити ціни, можливість прив’язати клієнта). Щодо складників Software as a Service, то до них можна віднести бізнес, технології, розробку, інфраструктуру та підтримку.

Вадим Машков "SaaS: вільні платформи і технології"

Вадим Машков "SaaS: вільні платформи і технології"

Доповідач зауважив, що 80% користувачів використовують SaaS, і лише 20 % – Microsoft Office. Тим паче, що Software as a Service дає нам можливість безпечно зберігати данні і робити резервне збереження. Зрештою, завдяки такому програмному забезпеченню, ми можемо легко масштабуватись, відкривати свої данні за бажанням іншим юзерам, здійснювати моніторинг та ін.

Далі учасники зустрічі зробили невелику перерву на каву та обговорення почутого. Невдовзі усі знову повернулись до зали, щоб послухати дискусію засновника Startupline Ростислава Чайки та директора компанії MagneticOne Руслана Савчишина. Розмова велась у легкому, ненав’язливому стилі, з присутністю легкого гумору, що розвіяло присутніх та надало змогу відволіктись.

Ростислав Чайка та Руслан Савчишин у дискусії

Ростислав Чайка та Руслан Савчишин у дискусії

Почались презентації стартапів. Першим свій проект «Beta Easy» висвітлив комерційний директор MagneticOne Олег Череватий. «Beta Easy» – сервіс для бета тестування продукту, збору та управління відгуками клієнтів. Продукт має інтеграцію з веб та software- апплікаціями, надає можливість брендінгу (дозволяючи змінювати колір інтерфейсу та завантажувати логотипи), а також забезпечує вибір між безкоштовними та платними акаунтами.

Олег Череватий "Beta Easy"

Олег Череватий "Beta Easy"

Наступним до трибуни вийшли Сергій Савчишин разом із колегою Олександром Ригою із SaaS – стартапом «Yaware». Yaware – це система, яка використовується для контролю проведеного часу за комп’ютерами, і визначення степені ефективності його використання. Проект дозволяє відслідковувати як загальну тенденцію роботи персоналу, так і продуктивність кожного окремого працівника. Загалом Yaware розрахований на власників бізнесу. До того ж можливість дистанційної роботи з продуктом робить його ще й перспективним та привабливим.

Сергій Савчишин "Yaware"

Сергій Савчишин "Yaware"

Нарешті слово надали Антону Скрипнику, який розповів про спільний проект Eleks та MagneticOne – S3 Service. Проект має за мету допомогти продакт-менеджеру аналізувати потрібну інформацію, покращувати юзабіліті, розуміти що розробляти та рухатись далі. Загалом S3 Service спрямований на покращення прийняття рішень.

Антон Скрипник "S3 Service"

Антон Скрипник "S3 Service"

Зрештою, Lviv StartUpClub 14 добіг свого кінця. Проте учасники не поспішали розходитись. Вони дружнім колективом рушили в кінопалац на перегляд стрічки «Соціальна мережа», але це вже інакша історія…

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?