Підсумки Lviv Startup Club 5.0
596 views

Підсумки Lviv Startup Club 5.0

Конференція Lviv Startup Club Session 5.0 “Competition and Patents” відбулась. У зустрічі взяло участь більш ніж 60 учасників.

Вступне слово від Ростислава Чайки.

Вступне слово від Ростислава Чайки.

Першим виступав Геннадій Корнев, patent prosecution and searching professional. Він розповів про авторське право, патенти і ліцензування. Іскрометний гумор і постійні згадки про Стрийську 35 зірвали шквал оплесків наприкінці виступу Геннадія. Аудіо його виступу можна послухати тут – http://bit.ly/LvivSC5Keynote

Геннадій Корнев розповідає про патенти

Геннадій Корнев розповідає про патенти

Виступ Ростислава Чайки був присвячений конкуренції в стартапі. Ростислав розповів про 4 способи, котрими можна захистити свій стартап від конкурентів. Також декілька слів було сказано про те, як контролювати перевагу і що робити, якщо на ринку є потужні конкуренти, з котрими неможливо конкурувати. Учасники почули декілька прикладів успішних стартапів на ринках, де є монополісти. “Концентруйтесь на вивченні своїх клієнтів більше ніж конкурентів” – порадив Ростислав Чайка наприкінці доповіді.

IMG_0623

В рамках нового для Lviv Startup Club формату “презентація ідей” було представлено 4 ідеї. Перша – сервіс ліцензування в ніші “малих” shareware продуктів і сервісів. Друга – моніторинг бренда в Інтернет. Обидві були представлені Русланом Савчишином. “Ми довго продумували ці ідеї. Але у нас уже немає ресурсів і часу їх реалізовувати. Тому віддаємо їх вам. Якщо буде бажання отримати консультацію по долідженню ринку, котрий ми зробили чи іншим тонким моментам – звертайтесь, зазначив Руслан Савчишин. Ще одну ідею представив Володя Татцакович – “коллективний блоггінг, де автори разом з платформою заробляють на SEO”. Усі автори ідей зібрали групу охочих обговорити цю ідею на Startup Networking.

IMG_0661

Speed Networking проходив майже годину і зібрав декілька стабільних груп по інтересах. Без сумніву одна з найцікавіших частин конференції, коли час біжить непомітно, а кількість цікавих і корисних звязків зашкалює.

IMG_0688

Панельна дискусія експертів була присвячена конкуренції. Експерти розповіли, як вони працюють з конкурентами. Серед цікавого – “Ми передаємо конкурентам самих тяжких клієнтів”, “Я підписався на 5 розсилок конкурентів і мав постійну картину того, що відбувається в моїй галузі”, “Ми обмінюємся клієнтами, оскільки щось можемо зробити ми, щось вони”.
IMG_0756

Володимир Коваль свій стартап “Encuesta-pro” призначений для проведення опитувань он-лайн. Хлопці ще шукають свою бізнес-модель і представили прототип.

IMG_0790

У багатьох розвинених країнах світу є соціальні підприємці, котрим вдається вирішувати болючі суспільні проблеми, заробляючи при цьому непогані гроші.

З прикладом такого проекту виступив Юрій Андеєв. “Stadion.lviv.ua був створений для інформування про підготовку Львова до Євро2012. Ціль проекту – контроль і організаційна допомога владі та забудовнику в будівництві нового стадіону.” – розповів Юрій. Він не раз зривав оплески залу своєю безпосередністю і успішним прикладом реалізації улюбленної справи.

IMG_0825

Олексій Скрипник розповів про стартап трохи іншої вагової категорій “Dr. Eleks”. Олексій розповів, що компанія займається розробкою продукту вже понад 10 років. На даний момент в його розробку було заінвестовано близько пів мільйона долларів. Продукт вирішує проблему автоматизації медичних закладів. Цільова аудиторія – українські приватні клінінки, зокрема системою користуються Феофанія, Інтерсоно та інші. Зараз продукт намагаються просувати через партнерів у Польщі, ОАЕ і інших країнах. “На жаль українського ринку приватної медицини зараз майже не існує, проте йти з нього ми не збираємся” – зазначив Олексій Скрипник. Було надзвичайно цікаво слухати Олексія, коли він розповідав про проблеми B2B продаж в цій галузі.

IMG_0851

Наприкінці конференції виступив Ростислав Чайка і подякував спонсорам – компанії MagneticOne і FPSComponents за допомогу в організації події і відвідувачам за активну участь.

IMG_0863

Наступна конференція відбудеться 20 лютого і буде присвячена ціноутворенню.

Відгуки інших учасників події: Ігор Кліменков – http://klimenkoff.com.ua/spage-news/detail-47.html

Фоторепортаж з події – http://picasaweb.google.com/startuplviv/LvivStartupClubSession5002#

Слайди з презентаціями – http://www.slideshare.net/lvivstartup

Відео канал – http://startuplviv.blip.tv

Група в LinkedIn – http://www.linkedin.com/groups?gid=2236396

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?