MovieLens – новий сервіс, який порекомендує фільм
1,422 views

MovieLens – новий сервіс, який порекомендує фільм

MovieLens — це рекомендаційна система, яка запропонує вам фільми виходячи з ваших оцінок і оцінок людей зі схожими оцінками (інакше кажучи, з допомогою колаборативної фільтрації). Вона була запущена в Університеті Міннесоти в дослідницьких цілях. Тут немає реклами, а список рекомендацій дивує небаченими раніше назвами.

Рекомендації фільмів пропонують багато сервісів, однак навіть найбільш популярні рідко дають корисні поради. Зазвичай доводиться шукати самостійно в різних списках (кращих фільмів, режисерів, акторів) та й реклама на пів екрану дратує. Тому ми спробували оцінити якість роботи MovieLens на власному досвіді :)

Після заповнення короткої реєстраційної форми сервіс запропонував вибрати улюблені жанри і розподілити всього три очки.

Потім MovieLens спробував передбачити оцінки популярних і нових фільмів, а користувачу було потрібно скорегувати їх. З ходу це вдалося зробити приблизно для 15% запропонованих кінокартин. Але вже після 15 оцінених фільмів сервіс повідомив, що пропозиції були оновлені.

Загалом вдалося оцінити приблизно третину запропонованих кінострічок. Сподіваючись на нове повідомлення про оновлення рекомендацій, оцінили ще 50 фільмів. Але дива не сталося — для більш точних результатів все ж таки доведеться переклікати багато фільмів.

Проте вже при першому знайомстві з сервісом виявилось, що рекомендовані фільми — це не тільки комерційно успішні картини, які і так не потребують реклами. Це стосується навіть нових фільмів. Вибрати є з чого.

Зараз MovieLens містить більше 20 000 000 оцінок. До фільмів є повноцінні описи, правда, англійською. Також є пошук за іменами, жанрами, тегами.

Останній корисний для більш тонкого пошуку, ніж звичайний пошук за жанрами, які часто розмиті.

Чим особливо примітний MovieLens, так це тонким налаштуванням пошуку фільмів, схожих на вподобаний. Можна зменшити або збільшити запропоновані критерії або задати власні. Ось, наприклад, мені подобається фільм«Бердмен». MovieLens запропонував стрічки, дві з яких я вже бачила і вони дійсно мені сподобалися, а дві інші я зможу подивитися. Ура!

У MovieLens тільки один несуттєвий недолік: всі описи фільмів англійською. Тому деталі доведеться уточнювати окремо. Однак, коли намагаєшся знайти хорошу стрічку для домашнього перегляду, всі засоби хороші, а тут знайти щось шансів більше.

About the author

Admin


What are your thoughts?