Закон Паркінсона: скорочуємо дедлайни
1,126 views

Закон Паркінсона: скорочуємо дедлайни

Якщо ви хочете все встигати і робити більше, вам точно треба знати перший закон Паркінсона. Британський історик, журналіст і автор Сиріл Нортон Паркінсон придумав його ще в середині XX століття. Вперше закон з’явився в статті видання «Економіст» («The Economist») в 1955 році, і пізніше став основою для книги Закон Паркінсона.

Минуло майже 60 років, але актуальність цього закону про роботу не пропаде ніколи, і на його основі цілком можна побудувати свою методику продуктивності.

Робота заповнює час, відпущений на неї.

Паркінсон мав повне право робити такі заяви – якийсь час він працював на державній службі в Британії і бачив, як працює механізм бюрократії. Там дотримуються принципу «працювати більше, а не краще».

Якщо розібрати перший закон Паркінсона, виходить, що якщо ви даєте собі тиждень на завдання, яке можна виконати за дві години, то завдання підлаштується під ваші запити і стане складним, якраз щоб заповнити тиждень, який ви на нього відвели на його виконання .

Вихід: встановлювати саме той час, за який можна виконати завдання, і не більше.

Є одна ідея про закон Паркінсона: якщо ретельно спостерігати за кожним завданням, то людина буде витрачати на нього рівно стільки часу, скільки відведено, і якщо, наприклад, на завдання дали одну хвилину, воно спроститься настільки, що його можна буде зробити за цю хвилину . І це дійсно так.

Закон Паркінсона працює в негативному аспекті тільки тому, що люди звикли давати собі додатковий час на виконання простих завдань. Іноді це робиться «про всяк випадок», щоб створити собі певний «буфер» часу, але частіше за все тому, що люди не уявляють, скільки часу займе те чи інше завдання. Ви здивуєтеся, наскільки швидко насправді можна виконати завдання, на які зазвичай йде кілька годин.

Не всі це зрозуміють і сприймуть

Більшість співробітників, які заперечують неписане правило «працювати більше, а не краще», знають, що, незважаючи на високу ефективність, це не завжди вітається в компанії. У всьому винна усталена думка: «Чим довше робиться робота, тим вища її якість».

На щастя, зараз співробітники можуть дозволити собі працювати швидше без докорів з боку начальства. Вони можуть робити роботу швидше і займатися своїми справами, а роботодавці, які вітають прострочені дедлайни, взагалі не знатимуть, чим вони займаються. Отже, основний принцип закону ви засвоїли, варто перейти до практичного застосування.

Ось два способи, які допоможуть використовувати закон Паркінсона у вашому житті, робити всі справи зі свого списку набагато швидше. До речі, не важливо, працюєте ви в офісі чи вдома – поки ідея «працювати більше, а не краще» міцно засіла в ваших мізках, ви можете стати її жертвою, навіть якщо ніхто не моніторить вашу роботу і результати. Тож давайте від неї позбавлятися.

Обігнати годинник

Створіть список справ і визначте певний час на виконання кожної справи зі списку. Готово? А тепер скоротіть час по кожному пункту рівно на половину. Тепер головне – сприймати поставлені терміни, як реальні дедлайни. Уявіть, що це клієнти або начальник встановили вам такі терміни – порушувати їх не можна.
Можете покликати на допомогу азарт і дух змагань. Грайте з собою на час, виконуйте свої завдання так, ніби граєте з суперником, хто зробить швидше і забудьте про переконання, що швидко зроблена робота – це робота зроблена абияк.

Це відмінний тест на з’ясування реальних термінів для виконання завдання. Для одних завдань терміни виявляться придатними, інші ви не встигнете, як би не старалися, але не варто відразу здаватися і повертати для них колишні дедлайни. Спробуйте віддати для них трохи більше часу, можливо, справжній термін для виконання якраз десь посередині. Якщо ви працюєте за комп’ютером, то можете встановити собі простенькі програми-таймери для відстеження часу на конкретне завдання. Це буде корисно, тому що наочно.

Знищуйте паразитів продуктивності

У кожного з нас знайдуться своєрідні паразити продуктивності – справи, на які йде багато часу, і які не приносять результату. Наприклад, перевірка e-mail, сайти з приколами або пабліки в соцмережах. Замість того щоб по півгодини перевіряти свою електронку, виділіть на це 5 хвилин. Якщо ви готові поставити рекорд, залиште для цього взагалі дві хвилини. І поки не зробите всі справи зі свого списку, навіть не думайте про соціальні мережі і розважальні сайти.

У таких справах-паразитах, які забирають багато часу, тільки 10% за підсумком виявляються корисними, а 90% – марною тратою цінного ресурсу. Наприклад, якщо ви дизайнер і вам треба почитати спеціалізовані сайти зі статтями, то 90% часу ви витратите на переходи по різних посиланнях, які абсолютно не потрібні для роботи, а просто цікаві. На це буде окремий час після роботи, а зараз головне – знайти і прочитати саме те, що потрібно.

Виділяючи на такі заняття мінімум часу, важливо визначити, що для вас має першочергове значення, а що не має взагалі ніякого. І не думайте, що через скорочення часу ви пропустите щось важливе – 5 хвилин зосередженості коштують більше, ніж півгодини розслабленого гортання веб-сторінок або читання всіх e-mail.

Ви можете експериментувати з законом Паркінсона в будь-якій сфері життя, як на роботі, так і вдома. Знайдіть свої показники між «не вистачає часу» і «необхідний мінімум», і пам’ятайте, що ваша мета – добре зробити роботу за мінімальний час, а не зробити її «пофіг як», але якомога швидше.

About the author

Admin


What are your thoughts?