НБУ і Deloitte прогнозують прихід PayPal в Україну
755 views

НБУ і Deloitte прогнозують прихід PayPal в Україну

Чимало українських підприємців нарікають на те, що в Україні не працює як слід популярна платіжна система PayPal. На підтримку запуску системи в Україні вже навіть збирали підписи. Відомий підприємець та інвестор Ілля Кенігштейн, який брав активну участь у русі за впровадження 3G, спробував зайнятися вирішенням цієї проблеми.

PayPal в Українi стане хорошим знаком для світy

PayPal в Українi стане хорошим знаком для світy

За його словами, прихід PayPal в Україну не тільки допоможе бізнесу, але й стане хорошим знаком для світового співтовариства. Наразі у нас є три основні перешкоди для PayPal: застаріле законодавство, антилоббізм зі сторони місцевих фінансових структур, які бояться виходу на ринок нового гравця, а також величезні масштаби фінансового шахрайства.

Ілля звернувся до PayPal з проханням розповісти, що саме заважає виходу системи на ринок. Як і передбачалось, головна проблема криється в законодавстві.
«Я звернувся до Владислава Рашкована (член правління НБУ), і він зацікавився проблемою. Ми домовилися про те, що IT і фінансовому співтовариству потрібно подумати над тим, як саме гармонізувати українське законодавство, щоб у PayPal не було більше причин до нас не прийти», – розповів підприємець. Владислав – з нового покоління чиновників, він прийшов в НБУ торік.

Пізніше Ілля звернувся в Deloitte, і вони погодилися попрацювати над дорожньою картою. У Deloitte відзначають, що за результатами минулого року PayPal обслуговував 162 млн рахунків і забезпечив розрахунки на суму понад $200 млрд – це всесвітньо визнане інфраструктурне рішення, яке не представлене в нашій країні. Вихід системи в Україну стане символом сприятливих змін у фінансово-технологічній інфраструктурі країни, вважає директор департаменту корпоративних фінансів Deloitte Олексій Аристов, який координує роботу над дорожньою картою.

Він також розповів, що експерти Deloitte в робочій групі вивчають юридичні питання та необхідність змін, практику роботи та взаємодії з регулятором подібних платіжних систем в інших країнах, вигоду як для економіки в цілому, так і для окремих галузей, а також супутні ризики та механізми управління ними.
Ініціатори групи будуть вдячні за компетентні коментарі і фідбек з цього питання. У цій ініціативі Deloitte не є офіційним консультантом, юристом або представником PayPal.

За матеріалами видання AIN.UA

About the author

Admin


What are your thoughts?