Японський інтернет-гігант Rakuten купує Viber за $900М
867 views

Японський інтернет-гігант Rakuten купує Viber за $900М

Найбільший японський онлайн-рітейлер Rakuten підписала угоду про покупку популярного месенджера Viber. Сума операції складе $ 900 млн, повідомляє Forbes.

Rakuten Acquires Viber

Для Rakuten голосове спілкування – нова сфера, і Viber допоможе комфортно в ній розміститися (сервіс підтримується всіма популярними платформами: Mac OS, Android, Windows, iOS, Android, Windows Phone, Blackberry, Bada, Nokia S40).
Гендиректор і голова ради директорів компанії Hiroshi Mikitani (Forbes оцінює його стан в $ 6,4 млрд, бізнесмен займає четверту позицію у рейтингу найбагатших японців), коментуючи операцію, зазначив, що у Viber зберігається «величезний потенціал як у ігрової платформи».
До того ж, Viber користуються 300 мільйонів людей із майже 200 країн, що дасть японської компанії розвиток на міжнародному ринку.

Rakuten&Viber

Раніше Viber монетизувався слабо, оскільки всі основні функції безкоштовні (крім Viber Out). Очевидно, Rakuten планує отримувати з Viber набагато більше – наприклад, запровадивши туди ігрову платформу схожу на Kik/.

Viber безпосередньо конкурує з WhatsApp, QQ, WeChat і Line – останній дуже популярний в Азії, до кінця цього року його керівництво планує досягти 500 мільйонів користувачів. У Line є комерційна платформа Line Mall, що дозволяє продати щось за допомогою свого облікового запису в месенджері. Rakuten більшу частину своїх доходів отримує саме з онлайн- рітейлу, так що не виключено, що Viber буде використаний як конкурент Line в цій сфері.

Для Rakuten покупка Viber – найбільша, але не перша угода за останні роки. У 2012 році компанія за $ 315 млн купила канадського виробника електронних книг Kobo, а у вересні 2013-го – потоковий багатомовний відео-сервіс Viki. За рік акції Rakuten піднялися в ціні на 90%.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?