Як ТОП-25 українських IT-компаній ростуть в період кризи
1,739 views

Як ТОП-25 українських IT-компаній ростуть в період кризи

Портал DOU.ua оголосив результати дослідження 25 найбільших працедавців в сфері IT в Україні. Згідно дослідженя кількість працівників ІТ індустрії за пів року збільшилася на 5%. В порівнянні з минулим роком, це вдвічі менше, тоді ріст був 12% за пів року. На даний момент 25 найбільних ІТ компаніях задіяно 27 862 працівники.

Цікаво що з 25 найбільших 7 компаній – це українські продуктові або українські філіали глобальних продуктових компаній (Samsung R&D Institute Ukraine, NetCracker, Парус, Wargaming.net, Win Interactive, Terrasoft, Playtika UA). З них три – займаються розробкою ігор (Wargaming.net, Win Interactive, Playtika UA)

ТОП-25 IT-компаній України

ТОП-25 IT-компаній України

Трійка лідерів залишається незмінною: Luxoft, SoftServe та EPAM Systems. Компанії Ciklum та GlobalLogic боряться за четверте місце. Абсолютний лідеором з росту стала компанія ЕРАМ Systems, котра за пів року прибавила 270 працівників, що складає 8% росту.

ТОП-25 IT-компаній України

ТОП-25 IT-компаній УкраїниЗагалом за три роки кількість працівників в 25 найбільших компаній України виросло майже в 2 рази.

ТОП-25 IT-компаній України

ТОП-25 IT-компаній України

Цікаво, що в Lohika Systems і SysIQ спостерігався негативний приріст: -55 і -35 співробітників відповідно. В SysIQ керівництво пояснює причини відтоку працівників структурними змінами в компанії, що пов’язані з диверсифікацією ризиків і відкриттям нового офісу в Європі. В зв’язку з цим набір нового персоналу було зменшено, а середня текучість залишилась тією ж.

Щодо планів розвитку то у 65% компаній планується помірний ріст, 31% компаній планує активний ріст, в той час, як 4% наразі не планують розвивати компанію.

До причин, які гальмують розвиток компаній у короткотерміновій перспективі називають в першу чергу політичну нестабільність. До інших причин належить погіршення бізнес клімату,  перенасичений ринок праці, жорсткіша конкуренція  та завеликий ріст компанії.

Причини затримки росту IT-компаній

Причини затримки росту IT-компаній

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?