Українсько-казахський стартап Robo привабив $200 000 інвестиції та потрапив в китайский hardware-акселератор
1,046 views

Українсько-казахський стартап Robo привабив $200 000 інвестиції та потрапив в китайский hardware-акселератор

Українсько-казахський стартап, розробник дитячих освітніх роботів Robo, отримав $ 200 000 інвестицій від американського венчурного фонду SOS Ventures (раніше інвестував в Guitar Hero, Netflix, Leap Motion і Khan Academy) та від інвесторів, імена яких не розкриваються. Команда переїхала в китайський hardware-акселератор HAXLR8R і намагається налагодити виробництво пристроїв в Шеньчжені.

robo

robo

Robo – це дитячий освітній робот, який поєдную в собі гру з навчанням програмування та роботехніки. Дитина може сама зібрати робота і запрограмувати його. У цьому йому допоможуть спеціальні мобільні додатки, доступні для платформа iOS і Android.

«Програмувати роботів і керувати ними зовсім нескладно, і ці навички можна розвивати з самого дитинства», – каже засновник проекту Анна.

Проект Robo заснували казах Рустем Акішбеков і українка Анна Яроцька в 2013 році. Пізніше до них приєднався студент UC Berkeley Іскандер Рахманбердіев. У грудні минулого року проект Robo виграв конкурс стартапів і отримав приз – $ 10 000 від ізраїльського венчурного фонду Genesis Angels, відомого своїми багатомільйонними інвестиціями в додатки Mobli і Yo!. А вже в липні 2014 закрив угоду з SOS Ventures та переїхав в Шеньчжень, коворкінг акселератора HAXLR8R.

robo_team

robo_team

Компанія Robo Technologies Inc. зареєстрована в США і орієнтується на американський і європейський ринки. У команди є повністю працюючий прототип продукту і мета – налагодити в Китаї виробництво роботів.

Шеньчжень – це виробничий центр Китаю, де розташована найбільша кількість потужностей. І навіть будівля, в якій ми знаходимось, представляє собою такий собі hardware-супермаркет, в якому на декількох поверхах продаються мікрочіпи, мікросхеми або світлодіоди.

На сьогоднішній день в команді більше 10 осіб, серед яких не тільки казахи і українка, але також вихідці з Індії, Китаю, США та Австрії – серед них випускники MIT і UC Berkeley з досвідом роботи в Microsoft і Zynga. Крім того, в Robo зараз набирають інженерів з України. Радником компанії є Семен Дукач, директор Techstars в Бостоні, який інвестував в Petcube.

Також команда планує запустити кампанію Robo на Kickstarter, але для цього потрібно спершу зрозуміти, у скільки обійдеться один робот і як скоро він зможе вступити на ринок.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?