Творці Skype запустили новий месенджер майбутнього Wire
878 views

Творці Skype запустили новий месенджер майбутнього Wire

Співзасновник Skype Янус Фрііс (Janus Friis) і колишні члени команди, які працювали над Skype, запустили новий месенджер Wire для Mac OS X, iOS і Android. Про це повідомляє видання The Guardian.

Видання описує Wire як конкурента цілому ряду сервісів: WhatsApp, Slack і навіть самого Skype.

Обговорення можуть відбуватися тет-а-тет або у формі групових бесід. Користувачі Wire можуть ділитися відео з YouTube, треками з SoundCloud і фотографіями, просто перетягуючи їх у вікно чату.

У Wire є й голосові дзвінки, причому якість звуку є однією з їх відмінних характеристик, підкреслює видання. Головний учений Wire Коен Вос (Koen Vos) розробив алгоритм стиснення звуку SILK і аудіоформат Opus, які і використовуються в месенджері.

Відеодзвінки поки недоступні, але представники компанії натякають, що їх планується запустити в майбутньому.

4b4b6a66f7ef48f1851b

Як і більшість мобільних месенджерів, Wire використовує записну книжку користувача для створення списку чатів. Згодом додаток впорядковує імпортовані контакти залежно від регулярності діалогів і дня тижня, в які вони відбуваються.

Гендиректором Wire є Джонатан Крістенсен (Jonathan Christensen): він провів в Skype шість років, дослужившись до віце-президента, і пішов в 2012 році після того, як компанію купила корпорація Microsoft. До Skype Крістенсен займався створенням MSN Messenger і Lync в Microsoft. Інвестором месенджера є Янус Фрііс, співзасновник Skype.

fc07315eb3d19c236b4b

Головний офіс компанії знаходиться у Швейцарії, а команда розробників базується в Берліні, але деякі її учасники працюють з інших точок по всьому світу, включаючи тих, хто раніше працював в Apple, Skype, Nokia і Microsoft. Технічний директор Wire до цього розробляв вільний браузер Camino і VoIP-сервіс Telio, а глава по продукту месенджера керував командами дизайнерів у Vdio і Skype, повідомляє TechCrunch.

Месенджер Wire доступний для безкоштовного завантаження на Mac OS X, iOS і Android. Згодом планується випустити веб-версію на HTML5: за словами представників Wire, вона буде готова менш ніж через квартал. Очікується і версія для Windows.

За словами Крістенсена, в Wire НЕ БУДЕ реклами, а монетизація з’явиться пізніше у вигляді додаткових платних функцій. Це відбудеться лише тоді, коли месенджер набере «критичну масу користувачів».

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?