Ілля Романенко: “Чи успішний мій стартап? Запитайте за рік”
1,338 views

Ілля Романенко: “Чи успішний мій стартап? Запитайте за рік”

На одному із Lviv StartUp Clubів багатьох глядачів зацікавив проект харківського розробника Іллі Романенка Opentaxi. Проекту пророкували велике майбутнє та місце основного конкурента на ринку послуг пасажирських перевезень. Ми вирішили дізнатись більше інформації стосовно стартапу Іллі, узявши у нього бліц-інтерв’ю про Opentaxi 

Про себе
-Я займаюсь програмуванням доволі давно. Вже встиг долучитися до написання програм які працюють на українських АЕС. Потім мене привабила робота в мобільній гейм-індустрії, в одного з лідерів розробки ігор, Gameloft. За цей час в мене виникало багато ідей, з яких можна створити щось цікаве та корисне. Найкращою, власне, виявилася open-taxi.com.

Чому саме OpenTaxi? 
-До створення OpenTaxi підштовхнула невдоволеність ситуацією в пасажироперевезеннях. Це і ціни, і сервіс, і проблема пошуку найліпшого варіанту і т.і.

Старт
-Розпочали роботу над проектом після ще одної подорожі в таксі :) До першого прототипу увійшла базова версія, яка дозволяла робити і приймати замовлення — вона була дуже незручною, але, все ж таки, працювала, та ще й по всьому світові. Це було дуже круто!

Команда
-В нас ще доволі важко збирати команду – одна справа – казати, що це круто, а інша — робити щось. Прототип я створив сам. А далі – друзі, в яких рівень довіри до тебе вищий, ніж в інших. Домовлятися дуже складно, бо невідомо що буде завтра — скільки ти будеш займатися проектом, якою стане віддача.

Стратегія 
-В нас звісно є якийсь глобальний план, але ми постійно підлаштовуємось під те, що в нас просять користувачі. Ми бачимо, що ці зміни важливі. Ми дуже багато думаємо над завтрашнім днем, намагаємось аналізувати…

Реклама
-Досі ми не робили великих рекламних компаній — всі роботи йшли для покращення сервісу. Найближчим часом ми плануємо зробити рекламні компанії вконтакті та google.

Плани 
-Зробити найкращий в світі сервіс замовлення таксі.

Досягнення в проекті 
-Працюючий сервіс.

Досвід
-Зрозумів, що треба більше спілкуватися з цікавими людьми на різних зустрічах.

Помилки
-Ми довго вичікували — могли стартувати раніше і вже були б в іншому становищі. Були й інші помилки, але вони скоріш технічні — щось не те зробили чи не так.

Інвестиції
-Ми досі їх не залучали — чекаємо гарних пропозицій на idcee. Сам я вважаю інвестиції цілком нормальним явищем, за умови, що ти знаєш що робиш і вони тобі дійсно потрібні.

Труднощі
-В принципі нічого важкого немає, якщо це тобі приносить задоволення. Хоча подорож до Львова на Lviv Startup Club була доволі виснажливою.

Натхення для роботи
-Зараз найбільше натхнення дає сама ідея того, що ми корисні. Нещодавно ми відкрили ще одну можливість використання нашого сервісу для людей з вадами слуху або мови. За звичайних умов їм важко замовити таксі по телефону. А з допомогою нашого сервісу, ці люди можуть вказати всі деталі маршруту на сайті і отримати найкращий вибір таксі.

Кількість користувачів OpenTaxi
-Їх не дуже багато — ми не рекламуємось. Але всім дуже подобається ідея — люди хочуть, щоб цей сервіс запрацював у повну силу. Є і невдалі випадки користування проектом, але всі розуміють, що це лише початок, тому ставляться з розумінням. Ми ж робимо все, щоб виправити помилки або покращити наші послуги.

Чи вважаєте свій стартап успішним?
-Запитайте за рік – наразі він багатообіцяючий.

Побажання читачам 
-Ризикуйте, робіть те, що дійсно вважаєте важливим і що підніматиме Вашу самооцінку.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?