«Модна візитниця» – новий актуальний погляд на онлайн-довідник
1,210 views

«Модна візитниця» – новий актуальний погляд на онлайн-довідник

Сьогодні люди шукають і отримують за допомогою інтернет-простору найрізноманітнішу інформацію: починаючи від локацій тих чи інших місць, і, закінчуючи, контактними даними конкретної особи. Сам час, щоб перетворити паперові візитки, які губляться по кишенях, на корисний і інформативний інтернет-ресурс. Власне це і зробив засновник сайту «Модна візитниця» Ігор Кліменков… 

— Ігоре, розкажіть, будь ласка, як виникла ідея робити такий стартап?
— Спершу він створювався як інтернет-підтримка офлайнового проекту. Ми з партнером планували рекламний бізнес. Є така міжнародна франшиза, коли одна фірма створює стенди для розміщення візиток, ставить їх у людних місцях і продає можливість рекламодавцям поширювати на них інформацію про себе. Власне, це ми і зробили. А коли виникла ідея створити підтримку цього проекту, замовили сайт. На ньому була представлена інформація про візитки, які є на стенді, плюс ціни та наші контакти. Пізніше, коли змінились життєві обставини, можливість займатись офлайн-проектом відпала. Чисто фізично не встигали це все координувати. Ми розділили бізнес. Зрештою, залишився тільки інтернет-варіант, яким я і займаюсь.

— А як Ви вирішували, що увійде до першого прототипу?
— Спеціально ми нічого не визначали. Ми написали технічне завдання і розписали все, що могли придумати на той момент. Просто, по ходу п`єси, клієнти самі диктували що їм потрібно. У нас постійно щось змінювалось: щось додавалось, щось забиралось. До речі, спочатку ми збирались орієнтуватись тільки на Львів та область, однак поступово нам почали писати люди з Луцьку, Києва, Дніпропетровська. Тож, гадаю, що Львовом ми таки не обмежимось.

— Чи збирали окремо команду для свого проекту?
— Річ у тім, що команди, як такої, ми не збирали. В мене був знайомий програміст, який первинно зробив на замовлення сайт «Модної візитниці». Із розвитком я зрозумів, що без постійної підтримки і допрацювання рухатись далі ніяк не вийде. Тож так вдвох і працювали.

— А як щодо реклами та маркетингу? У вас доволі розкручений сайт, мабуть, була якась рекламна кампанія?
— Найцікавіше те, що реклами по сьогоднішній день у нас немає. Ніякого маркетингу, ніякого просування, нічого. Коли це був офлайн-проект, у нас діяла зовнішня реклама на стендах, там були і візитки, і адреси тощо. Коли ми перейшли в інтернет, розмістили буквально кілька банерів на своїх же сайтах. Ми, власне, не сприймали наш проект як стартап, доки Ростислав Чайка не запросив нас виступити на 4 зустрічі Львів Стартап клубу. Мені дуже сподобалось, що після моєї презентації розпочалось жваве обговорення. Було багато питань, уточнень, реплік. Такі виступи загалом дуже цінні, адже є люди, яким не шкода поділитись досвідом.

— Поділіться, будь ласка, планами на майбутнє стосовно «Модної візитниці»
— Плани дуже великі. Єдине, ми перебуваємо на такій стадії, коли окрім самої ідеї у нас нічого не залишилось. Так сталось, що я тепер один в проекті. Оскільки я за освітою не програміст, а юрист, я знову в пошуках технічної допомоги. У мене вже є практично написане технічне завдання для нової версії сайту. Нове бачення проекту визріло під новим брендом «MCard». Лишилось знайти розробника і дизайнера.

— Які досягнення під час роботи із стартапом вже можете відмітити?
— Безперечно це і досвід, і розуміння багатьох речей, і нові знайомства. Я налагодив зв`язки із цікавими, корисними людьми. Людьми, з якими можна і співпрацювати, і контактувати, і допомагати одне-одному. Дізанвся для себе багато цікавої інформації, до мене прийшло розуміння «стартап-кухні» та інтернет проектів.

— Розкажіть, будь ласка, про три найбільші помилки у цьому проекті? 
— Знаєте, ми витрачаємо занадто багато часу на роздуми. Насправді, треба запускати навіть не найдосконалішу версію сайту, зміни ж робити опісля. А так бачиш одну ідею, починаєш доробляти, побачив іншу – знову те саме. Друга помилка — ми намагались усе зробити власноруч. Зараз я розумію, що набагато мудріше було би трішки аутсорсити, трішки віддати якісь шматочки спеціалістам, які б швидко і недорого це зробили. Ну і однозначно варто від самого початку шукати і збирати комнаду. Одна людина не зможе зробити проект, якщо вона не займається ним цілий день, і поєднує його з основною роботою.

— А як щодо інвестицій? Чи залучали їх? Ну і, власне, як ставитесь до такого фінансування?
— Наразі не залучав. Зараз хочу дізнатись скільки мені коштуватиме нова версія сайту і, виходячи з цієї вартості, буду думати про подальший шлях фінансування. На мою думку, інвестиція –це інструмент, який за певних обставин може бути корисним. Питання полягає в масштабах. Якщо у Вас дрібний проект, то тут не варто витрачати час на пошук грошей, оскільки в нього ніхто не захоче їх вкладати. А якщо проект великий і Вам важко витягнути його своїми силами, то чом би й ні?

— Що для Вас було найбільш важким у роботі з «візитницею»?
— Найважче було пояснити комусь що ти хочеш. Я ж бачу зовнішню обгортку проекту, не знаючи як вона працює всередині. Тим більше, коли я прораховую кожен крок… Робиш і дивишся, чи все вірно, чи ідемо далі, чи відступаємо назад, і робимо крок в іншу сторону. От немає команди, яка б відразу на це зреагувала. Це складність проекту. Це стримує розвиток і прогрес.

— А звідки ж натхнення берете?
— Коли хтось з клієнтів додає свою візитку на сайт, мені приходить повідомлення на її модерацію. І от, коли ти відкриваєш пошту, а в тебе там 2-3 нові листи… Сам факт їх наявності дає натхнення. Це розуміння, що ти не дарма витратив час, що комусь це потрібно, і що хтось цим буде користуватись.

— Бажання кинути все не виникало?
— Ні, поки що не виникало (сміється-авт). Навпаки, є перешкоди, є труднощі, але я бачу ціль, бачу перспективу, при тому що подібних сайтів багато. Є багато каталогів, інтернет-довідників тощо, але я всеодно бачу, чим візитниця відрізнятиметься від інших і чим вона буде особлива. Це дає заряд енергії, оптимізму і сили щоби йти далі.

— Чи виникали у Вас під час роботи з даним стартапом питання, на які Ви не мали відповіді, але на які б хотіли її отримати?
— Є такі питання, але вони суто технічні. Наприклад, як зробити це, і як працюватиме те. Тут просто треба радитись зі спеціалістами і все.

— Чи вважаєте свій стартап успішним і в чому Ваш секрет?
— Я вважаю «Модну візитницю», такою, яка розвивається на шляху до успіху. Поки що у нас немає якихось значних досягнень. Ми наразі на стадії раннього розвитку і становлення. А секрету немає. Просто в людей, потенційних клієнтів є певна потреба. Потреба себе прорекламувати, в чому і допомагає наш сайт.

— І на останок, що побажаєте читачам інтерв`ю?
— В житті немає нічого неможливого, навіть стартапів. Якщо Ваш проект спочатку недосконалий, а навіть дивний і чудернацький… Якщо Ви робите його з душею, то, врешті-решт, Ви досягнете успіху. Бажаю вірити в себе, йти до мети, вкладати себе і свою душу у роботу, і тоді все у Вас буде добре.

спілкувалась К. Артюхова

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?