Дуже особиста історія Евана Шпігеля, творця сервісу Snapchat, – погляд зсередини. Частина ІІ
3,866 views

Дуже особиста історія Евана Шпігеля, творця сервісу Snapchat, – погляд зсередини. Частина ІІ

Пропонуємо другу частину дуже особистої історії творця Snapchat, початок карколомної історії можна прочитати ТУТ.

Голлівудська мрія

Еван Шпігель ходив в школу в Кремнієвій долині. Але його будинок – в Лос-Анджелесі.

Йому подобається літати на вертольоті уздовж узбережжя. Він любить дизайн і цікавиться високою модою. Шпігель зустрів свою подругу Міранду Керр, модель, яка тепер почуває себе як вдома в офісі Snapchat, на вечері французького будинку моди «Louis Vuitton». Трохи пізніше він провів фотосесію з італійським журналом моди «Vogue»."evan-spiegel-code-conference-2015"

Еван Шпігель також досить кмітливий, щоб розуміти яскравість повсякденного, надягаючи іноді для публічних виступів непомітні светри і футболки. Коли він з’явився в минулому році на конференції з програмування, на ньому була однотонна біла футболка з трикутним вирізом з колекції James Perse, яку він витягнув з запечатаного пакета тільки за хвилину до появи на сцені. “Купую їх постійно ще з шкільних часів”, сказав він з приводу футболок за 50 доларів.

Шпігель вважає Лос-Анджелес містом своєї компанії. У той час як компанії Кремнієвої долини будують платформи, він має намір створити компанію медіа та розваг.

Півтора року тому він присвятив цілу секцію свого додатку контенту від таких брендів як ESPN і Cosmopolitan. Це пояснює також те, чому він хотів купити музичний лейбл і чому він підписав угоди з такими спортивними правовласниками як НФЛ і NBC. (Самого Шпігеля більшість спортивних змагань не цікавить, хоча він катається на сноуборді і підлітком грав у теніс.)

Його ідея в тому, щоб створити не просто месенджер, а такий месенджер, який буде також забавкою і розвагою.

«Це означає, що ми можемо показувати людям такий контент, який задовільнить їх, поки вони чекають відповіді свого друга», пояснив Шпігель на конференції.

a38be5b545044b5c8bbe4b716320fd81

Статистика переглядів відео Snapchat за добу

Гарна новина для Snapchat: відео – напрямок, на якому зосереджені всі зусилля компанії – добре підходить для цієї стратегії. Користувачі Snapchat переглядають зараз 10 мільярдів відео в добу (в січні було 7). Основні комерційні продукти Snapchat – Live Stories навколо подій і контент видавців з секції Discover – обидва залежать значною мірою від відеоконтенту.

Така зосередженість є однією з багатьох причин, чому Snapchat порівнюють з Фейсбуком, який також зараз сфокусувався на відео, а точніше на високоякісному відео від видавців і брендів.

Чамет Пеліхепітія, венчурний капіталіст, який за словом в кишеню не полізе і один з колишніх керівників Фейсбуку, пропонує інше порівняння для Snapchat: «У гіршому випадку вони – MTV наступного покоління», сказав він агентству «Bloomberg» в травні минулого року. «В кращому – наступне покоління “Viacom” (Американський медіаконгломерат, що включає в себе кабельні і супутникові телевізійні мережі).

Зараз невідомо, як (або, можливо, як швидко) Snapchat зможе перетворити свій фокус на відео в упорядкований бізнес. Компанія поставила для себе мету отримати в 2016 році дохід 300 мільйонів доларів, це вражаючий стрибок у порівнянні з 50-ма мільйонами в минулому році, але вона все ще не дотягує до показників, які змусили б великих рекламодавців регулярно вкладати в них великі гроші.

Є ще одна невелика перешкода: звичайна мережева реклама повністю побудована на таргетингу з періодичним його підстроюванням на основі інформації про вас, що збирається з історії переглядів. Саме тому Фейсбук і Гугл роблять приголомшливу по ефективності продаж рекламу, орієнтовану саме на вас. Але Еван Шпігель – що не дивно – відкинув такий підхід.

»Ми збираємося уникнути створення великих профілів для людей”, сказав Шпігель журналу «AdWeek» минулого літа. «У нас тут є по-справжньому великий бізнес, який поважає приватне життя людей, що використовують Snapchat»

Але Snapchat не зможе завжди залишатися таким “білим і пухнастим”. Здоровий глузд говорить нам, що Еван Шпігель, в кінці-кінців, можливо, скоро повинен буде прийняти рішення про те, наскільки «моторошною» буде його компанія. І, без сумніву, це буде рішення тільки самого Шпігеля.

Це важливо саме тому, кажуть джерела, що Еван Шпігель налаштований категорично проти того, щоб коли-небудь зробити Snapchat публічною компанією. Деякі кажуть, що він мав намір вийти на IPO в 2017 році. Інші думають, що це має статися в 2018 або пізніше. Є й такі, хто не здивується, якщо IPO Snapchat відбудеться завтра.

Незалежно від того, коли це станеться, стосунки Snapchat з індустрією розваг і публікацій, безсумнівно, зіграють ключову роль. І саме Лос-Анджелес – не Кремнієва долина – це місце, де правлять розваги.

«Я часто говорю з людьми про конфлікти між технологічними компаніями та компаніями-постачальниками контенту», – сказав Шпігель в основній доповіді на конференції два роки тому. «Одна з найбільших проблем полягає в тому, що технологічні компанії розглядають фільми, музику і телебачення як інформацію. Але директори, продюсери, музиканти та актори розглядають те ж саме як почуття, як емоції»

«Тобто не те, що потрібно шукати, сортувати і дивитися, а те, що треба відчути».

Еван Шпігель робить Snapchat невід’ємною частиною повсякденного спілкування – і поки що світ, здається, більш ніж радий цьому.

About the author

Admin


What are your thoughts?