Facebook вкладає сотні мільйонів доларів у віртуальну реальність
1,163 views

Facebook вкладає сотні мільйонів доларів у віртуальну реальність

На конференції компанії Oculus в Лос-Анджелесі головний технолог Майк Шрепфер повідомив, що Facebook знову вклала кошти в технології віртуальної реальності. Він додав, що в найближче десятиліття компанія планує вкласти в проекти Oculus ще більше. У березні 2014 Facebook придбав компанію Oculus за $ 2 мільярди. На той момент стартапу було всього 20 місяців.

Щоб вивести на ринок шолом віртуальної реальності Rift, необхідно витратити сотні мільйонів доларів, оцінюють представники Oculus. Однак у найближчі роки доходи від проекту повинні з надлишком окупити вкладення. Тоді Facebook отримає мільярдні прибутки.

Віртуальна реальність стане головним способом спілкування і розваг, впевнений гендиректор Facebook Марк Цукерберг. Продажі Rift почнуться в I кварталі 2016 року. Цукерберг робить ставку на цю технологію з надією, що вона все-таки окупиться в довготривалій перспективі. «Уявіть собі, що ви можете насолоджуватися матчем, вчитися у викладачів з усього світу або консультуватися у лікаря – і все це лише підключившись до віртуальної реальності з дому», писав Марк Цукерберг.

Гендиректор Oculus Брендан Ірібе поскаржився, що інженери і дизайнери Facebook поки не готові створювати додатки віртуальної реальності. За його словами, він робить все можливе, щоб надихнути інженерів Facebook, однак ринок віртуальної реальності поки невеликий. Одночасно він зазначає, що не знає іншого гендиректора великої корпорації, крім Цукерберга, який так хотів би зануритися в роботу над проектами віртуальної реальності. Перед гендиректором Oculus стоїть непросте завдання – змусити Facebook кинути кращі сили на роботу над платформою, у якої поки немає клієнтів, передають Financial Times і The Wall Street Journal.

У Oculus є і власний проект Toybox, який дозволяє двом партнерам перекидатися м’ячем або грати в настільний теніс. Компанія тепер зможе скористатися платформою Facebook і перенести у віртуальний світ дані про існуючих людей і зв’язки між ними. Чим популярнішою буде ставати віртуальна реальність, тим більше і більше вона буде залежати від Facebook.

Розробники Oculus вважають, що віртуальна реальність буде в першу чергу популярною серед любителів відеоігор і ентузіастів. Deutsche Bank прогнозує, що Oculus продасть в майбутньому році близько 1, 5 млн. шоломів віртуальної реальності.

Торік Google представив пристрій віртуальної реальності Cardboard і став провідним інвестором в раунді фінансування стартапу Magic Leap, що розробляє пристрій, який проектує тривимірні об’єкти в реальне середовище. Корейська Samsung Electronics в партнерстві з Oculus планує випустити цього року пристрій Gear VR. Японська Sony створила власний шолом віртуальної реальності Project Morpheus.

About the author

Admin


What are your thoughts?