Хто такі єдинороги і де вони живуть?
1,677 views

Хто такі єдинороги і де вони живуть?

У світі фандрайзингу та краудфандингу «єдинорогами» називають стартапи, які досягли капіталізації понад мільярд доларів, при цьому починаючи зі збору коштів. Раніше здавалося, що жоден стартап не зможе підняти навіть мільйон. Однак сьогодні аналітики не просто сміються над цим, але і заявляють, що ми живемо в епоху «єдинорогів».

Багатьох «єдинороги» дратують: виглядають як чергова «техно-бульбашка», на яку викидають купу грошей інвестори. Інші вважають, що саме за такими компаніями – майбутнє. Статистика вражає: за останнє десятиліття в рік народжується вісім «єдинорогів». Список, підготовлений виданням Fortunе, складається з 80 компаній цього типу. Причому деякі з них носять горде звання «супер-єдинорога». Це означає, що вони досягли капіталізації більше $ 10 мільярдів.

Дані про «єдинорогів» від Techcrunch можуть здатися цікавими тим, хто планує власний бізнес. Наприклад, для того щоб досягти статусу «єдинорога», в середньому потрібно близько 7 років. Більш успішними на цьому терені виявляються ті компанії, у яких в штаті працюють освічені, досвідчені люди, віком 30+. При цьому у команди є своя історія і тривалий період роботи разом.

Щоб дізнатися, де живуть «єдинороги» та хто вони такі, досить ознайомитися з їх списком. Ми покажемо першу десятку найкрутіших «єдинорогів» на 2015 рік і трохи розповімо про кожного з них.

1. Xiaomi

Китайська компанія, створена в 2010 році, на чолі якої стоїть «азіатський Стів Джобс» Лей Цзюнь. Отримані інвестиції «єдиноріг» пустив на розробку власного смартфона і до 2012 року працював взагалі без прибутку. Сьогодні це – успішна компанія, у якої ціла армія фанатів в Китаї і в усьому світі. Оцінюється в $ 46 мільярдів.

2. Uber

Заснована в 2009 році Гарретом Кемпом і Тревісом Каланіком, компанія Uber стала однією з тих, яка змінює світ. Сервіс виклику приватного водія – зручний і сучасний, швидко переріс у щось більше. Таксисти страйкують проти демократичного проекту по всьому світу, а сам Uber тим часом вводить в парк вертольоти і човни для переправи через Босфор. Оцінюється в $ 41,2 мільярда.

3. Airbnb

Брайан Ческі, Джо Гебб, Нейтан Блечарзік – ось імена трьох осіб, які перевернули світ готелів, запропонувавши Airbnb. Сервіс пошуку квартир та житла від приватних осіб з прозорою системою відгуків і прийнятними цінами швидко став головним сервісом для пошуку житла для мандрівників. Заснований в 2008 році, оцінюється в $ 20 мільярдів.

4. Palantir

Унікальний випадок «єдинорога» – компанія Palantir, створена в 2004 році. На відміну від більшості представників списку, вона не орієнтована на масове споживання в повному розумінні цього слова. Palantir – це система аналізу інформації, яку використовує уряд в боротьбі з тероризмом, а також банки, фонди та фінансові фірми у внутрішній роботі. Через такий вибір профілю компанії було потрібно більше часу на підкорення Олімпу. Сьогодні вона оцінюється в $ 15 мільярдів.

5. Snapchat

Боббі Мерфі створив додаток, ідеальне втілення в дійсність виразу «після прочитання спалити». Відео, фото, малюнки та текстові повідомлення – месенджер може передати практично все. А по закінченні певної кількості часу всі повідомлення видаляються. Високий ступінь анонімності і зручність користування відразу вивело Snapchat в лідери. Сервіс був створений в 2011 році, оцінюється в $ 15 мільярдів.

6. SpaceX

Компанія, створена в 2002 році одним з найбільш визначних людей сучасності Ілоном Маском, має дуже амбітні цілі. Колонізація Марсу і створення транспорту для здійснення задуманого – ось чим займається SpaceX. І це у них виходить: приватні ракети, зроблені компанією, дійсно виконують все, для чого проектувалися. Амбіції і інноваційний підхід привели до оцінки SpaceX в $ 12 мільярдів.

7. Flipkart

Аналог Amazon і Aliexpress, але в Індії – це Flipkart. Саме його створили в 2007 році Сачін і Бінні Бансали. Простий, продуманий і якісно виконаний хід приніс своїм розробникам оцінку в $ 11 мільярдів. Не погано!

8. Pinterest
Зручний сервіс для пошуку, зберігання і сортування візуального контенту Pinterest зробив ставку на захоплення мудбордами і взагалі – прагненням людини все зберігати перед очима, але в порядку. Тому і виникла віртуальна «дошка», на яку можна «приколоти» будь-яку вподобану картинку. Соціальна мережа була заснована в 2008 році, а сьогодні оцінюється в $ 11 мільярдів.

9. Dropbox

Один з кращих хмарних сервісів для зберігання даних, основною перевагою якого є можливість простої синхронізації, був заснований в 2007 році Дрю Хьюстоном. Сьогодні Dropbox – це продукт, яки постійно розвивається і без якого багато корпорацій і бізнес-структур не можуть обійтися. А звичайні користувачі – і поготів. Оцінюється в $ 10,4 мільярда.

10. Theranos


Майбутнє медицини, компанія Theranos була заснована в 2003 році Елізабет Холмс. Сьогодні Theranos оцінюють в $ 9 мільярдів. Хоча варто зауважити, що наразі на практиці компанія так і не змогла довести дієвість своїх тестів, які обіцяли з кількох крапель крові зробити абсолютно всі можливі і неможливі аналізи.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?