Краудфандингова кампанія проекту Tor успішно завершена
1,373 views

Краудфандингова кампанія проекту Tor успішно завершена

Краудфандингову кампанію, яка покликана зменшити залежність проекту Tor від урядових грантів підтримало понад 5 000 індивідуальних спонсорів і в цілому залучено понад $ 200 тис.

Залучені кошти допоможуть групі розробити «нові потужні інструменти приватності» і зміцнити безпеку існуючої екосистеми Tor.

Tor – екосистема проектів, побудованих на мережі комп’ютерів, через яку інформація передається схожим з піринговими мережами чином, але в зашифрованому вигляді. Назва Tor походить від скорочення The Onion Router – «цибулькова система роутерів», яку назвали через незліченну кількість шарів шифрування, схожих на лусочки цибулини.

«Коли ми починали цю першу краудфандингову кампанію, то зовсім не були переконані що вона буде успішною, – написала в блозі Кейт Краусс (Kate Krauss) учасник команди залучення фінансів для проекту Tor. – Ми не знали чи будуть зацікавлені в Tor люди, інвестувати кошти в нашу незалежність. Тепер ми це знаємо»

У супутньої рекламної кампанії «Ось ті, хто підтримав Tor» (This Is What a Tor Supporter Looks Like), серед 5265 індивідуальних донорів-прихильників проекту, відзначилися і такі знаменитості як Едвард Сноуден або опальна американська журналістка Лора Пойтрас (Laura Poitras).

«Все наше співтовариство знаходить шляхи підтримати нас роблячи пожертви або перераховуючи призові гроші за виявлення багів, як це зробили хакери GitHub», – розповіла Краусс.

Розвідувальні агентства і організації, які розслідують кіберзлочини, стверджують, що мережа Tor використовується правопорушниками і хакерами, але багато технологічних фірми цілком легально з її допомогою забезпечують необхідний їх клієнтам рівень приватності.

Зовсім недавно, Facebook представила вдосконалену функцію приватності  застосування для Android, що дозволяє працювати з цією соціальною мережею, використовуючи Tor.

About the author

Admin


What are your thoughts?