“56% всіх помилок, які існують на проекті стаються на моменті визначення вимог” – РМ компанії Trust Sourcing
472 views

“56% всіх помилок, які існують на проекті стаються на моменті визначення вимог” – РМ компанії Trust Sourcing

Проектний менеджер – це профі, який здатний об’єднати навколо себе проектну команду і забезпечити реалізацію проекту, що задовільнить найвибагливішого замовника. І не важливо, внутрішній це замовник чи зовнішній. Здавалося б, що складного в простому дотриманні технічних вимог замовника? Але все не так просто. Часто вимоги суттєво завищені, терміни обмежені, а бюджети такі, що без «магії» проект просто не реалізуємо.

Буває інша реальність – проект безстроковий, вимоги розпливчасті, бо замовник сам до кінця не розуміє, чого хоче. Природно, що проект в такій ситуації «розбивається» на етапи, черговість яких значною мірою залежить від рівня розуміння замовником кінцевого продукту. А якщо цього розуміння немає? Тоді за справу береться команда аналітиків, завдання яких дуже толерантно допомогти замовнику «перетворити» ідею в сукупність вимог. Знову все здається дуже простим, однак команда аналітиків може допомогти замовнику сформулювати такі вимоги, що проектна команда їх просто не потягне. І щоб це не сталося, потрібен стримуючий фактор, який гарантує, що вимоги не вийдуть за межі компетентності проектної команди або будуть в рамках, досяжних командою в розумні терміни. І таким стримуючим фактором є PМ.scrum_whiteboardНа якій мові розмовляє клієнт і чому його іноді так тяжко зрозуміти?

— “Я колись таке бачив”
— “Таке як це, але трішки краще” від творців “Я хочу Facebook, але свій”  і “Пошту, як Gmail, але трішечки кращу”
— “Воно має працювати швидше, ніж попереднє”
— “Має працювати скрізь”

Це далеко не повний список того, що можна почути від клієнтів. І кожен може його доповнити на власний розсуд.

В чому різниця? Клієнт думає грошима – скільки грошей він заробить конкретно з цього проекту. Йому не потрібен ні сайт, ні портал, йому потрібен калькулятор, на якому він зможе порахувати свій прибуток. Тому при спілкуванні з клієнтом ви повинні розуміти, що він думає не скільки він вам заплатить, а яку суму він на вас заробить.

Як знайти правильний підхід?

— Якщо ви не можете зрозуміти для чого клієнту потрібен продукт, проект вже приречений на провал.
— Ознайомтесь із документацію. Інколи вона займає 2 сторінки, інколи 56, не важливо. Прочитайте і задавайте питання.
— Просіть mockup – він може бути як зроблений власноруч, так і запропонований клієнтом.
— Задавайте правильні питання. “Поле реєстрації має бути на 57 чи на 58 пікселів?” – це погане питання. “Для чого нам поле реєстрації і що ми хочемо від нього отримати?” – це правильне питання.

Поділитися досвідом та отримати нові знання можна вже зовсім скоро. 27-28 травня відбудеться 6-та конференція присвячена проектному менеджменту в ІТ – Lviv Project Management Day 2016. Планується, що в конференції візьме участь близько 700 проектних ІТ-менеджерів з усієї країни. Своїм досвідом для них ділитимуться понад 70 досвідчених спікерів.

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?