E-commerce в Україні: розвиток попри кризу
3,060 views

E-commerce в Україні: розвиток попри кризу

Разом з стрімким розвитком технологій люди змінюють свої традиційні підходи до здійснення покупок, а рітейлери шукають нові шляхи адаптації до нових умов ведення бізнесу. Сьогодні найбільший попит на e-commerce в Великобританії – близько 15% покупок відбувається онлайн. Але за оцінками експертів, на більшості розвинених ринків до 2020 року частка онлайн-покупок зросте як мінімум до 20%.
Останні дослідження показують, що частка технологічно підкованих жителів міст з кожним роком збільшується – і в найближчі два десятиліття саме їх купівельні переваги будуть одним з визначальних чинників у розвитку роздрібної торгівлі і способів доставки товарів до кінцевих споживачів. За даними міжнародного агентства Eurostat, в 2014 році більше 50% громадян Євросоюзу зробили покупки онлайн (в 2007 році – близько 30%), в подальшому експерти прогнозують помірне зростання.

В Україні, згідно з даними GfK, більше половини населення країни користуються інтернетом (у 2007-му – близько 12%), і близько 17% з них роблять покупки через інтернет.

Стрімкий розвиток технологій і зміна вподобань покупців знижують інтерес до традиційних форматів торгівлі (роздрібні мережі, торговельні центри, монобрендові магазини і т.д.). На перший план поступово починають виходити сучасні формати, орієнтовані на запити споживачів щодо ціни, обслуговування, доступності та зручності. Так, останнім часом серед рітейлерів все більшої популярності набирає концепція оmni-channel retail (омніканальний рітейл).omni-channelНаприклад, під час перебування в магазині покупець використовує додаток на смартфоні для порівняння цін, вивчення відгуків або навіть замовлення товару з подальшою його доставкою. Або навпаки, замовлення здійснюється в інтернеті, але забрати його можна в традиційному магазину. При цьому деякі рітейлери дозволяють повертати в магазин покупки, здійснені онлайн. Багато рітейл-операторів вже стають на шлях створення омніканальної моделі, і про правильну реалізацію та застосування цієї моделі українським операторам також варто задуматися вже сьогодні.

Ще одна тенденція – перехід магазинів з формату «місце продажу» на «шоу-рум». У шоу-румі покупці можуть ознайомитися з пропонованим асортиментом бренду, а потім зробити замовлення того, що сподобалося. При цьому ритейлери можуть значно заощадити на оренді торгових площ для магазину. Окремо варто відзначити загальний інтерес рітейлерів до інтерактивних рішень: 3D-друку, технологій доповненої реальності, інтерактивних «магазинів майбутнього» та інших. Без сумніву, унікальний споживчий досвід і індивідуальний підхід – одні з найбільш важливих інструментів для зміцнення позицій будь-якого бренду в найближчому майбутньому.

В Україні ситуація дещо відрізняється – традиційні продажу товарів через мережу магазинів в торгових центрах будуть і далі користуватися популярністю. Для українських покупців, і особливо жінок, які є «двигуном торгівлі», похід в магазин – якась традиція проведення часу. Йдуть за можливістю приміряти товар, який сподобався, отримати консультацію у продавців, обговорити модні тренди і т.д. Звичайно, онлайн-магазини надати цього не можуть.

Крім того, останнім часом магазини стали проводити і підтримувати різні тематичні заходи (наприклад, Cosmopolitan night, Black Friday і т.д.), активно використовувати соціальні мережі і створювати лояльне ком’юніті з лідерами думок. Однозначно, кількість івентів збільшується пропорційно тому, як торгові центри в Україні стають місцем соціалізації і цікавого проведення часу для людей.

А ми хочемо запросити всіх, хто цікавиться електронною комерцією на подію року в українському e-commerce, яка відбудеться 4 червня у Львові – Lviv eCommerce Forum 2016. Конференція про інтернет-магазини та все про торгівлю в інтернеті. Якщо Ви власник магазину, торгуєте в інтернеті чи цікавитесь е-комерсією, то подія eCommerce Forum 2016 саме, те що потрібно для підвищення ефективності вашого бізнесу та зростання прибутків. Поспішайте зареєструватися і придбати квиток за дуже приємною ціною :)

About the author

Admin


What are your thoughts?