Як стартап-підприємці будуть мільярдні компанії?
706 views

Як стартап-підприємці будуть мільярдні компанії?

В 2011 ми бачили декілька мільярдних стартапів, що вийшли на IPO. На приклад LinkedIn, Pandora, HomeAway, Groupon.

Цікаво дізнатись, що зробило ці компанії успішними? Щоб отримати декілька інсайтів стосовно цієї теми читайте інтервью з Tарах Шах (Tarang Shah), колишнім венчурним інвестором, автором книжки “Venture Capitalists at Work”.

Як варто будувати мільярдні компанії?

Консенсус – ворог успішного стартапу. Не бійтесь бути нестандартними. Насправді чим ризикованіша ідея, тим більше люди вірять, що вона вдасться. З іншого боку, коли у вас велика ідея, у вас більше простору для маневру і короткотермінових невдач. Elon Musk, засновник Tesla Motors і SpaceX – найкращий приклад. І хоча він ще не реалізував свою мрію відправити людину на Марс, він започаткував SpaceX, що вже відправляє супутники в космос. Це велика і смілива ідея для стартапу.

Також ви повинні шукати свою справжню мотивацію і вирішувати проблеми, якими щиро захоплені. Гроші не є достатньою мотивацією, щоб подолати і переважити безліч жертв, злетів і падінь, що бувають під час подорожі в стартапі. Хоча більшість з нас не не звертають жодної уваги на проблеми, з якими ми стикаємось в повсякденному житті, засновники Dropbox, Cisco і adMob відчували себе в силі зробити щось для їх вирішення і це закінчилось будівництвом мільярдних стартапів.

Що на рахунок команди?

Звертайте особливу увагу на перших 10-12 чоловік, що наймаєте, оскільки вони будуть формувати корпоративну ДНК вашої компанії і вирішуватимуть ваш успіх чи невдачу. Не погоджуйтесь на менше ніж супер-кандидатів. Наймайте людей котрі вам подобаються так само ретельно, як відбираєте їх за функціональними обов’язками. Наймайте повільно, звільняйте швидко. Наймайте співвласників, а не працівників; наймайте місіонерів, не найманців.

Єдині люди, що мають бути в вашому стартапі – це люди, що надзвичайно несамовиті в вирішенні проблем ваших клієнтів і збираються залишити слід на цій землі. Якщо ви прослідкуєте за історіями Facebook, Twitter і YouTube ви побачите хороші приклади.

Поясніть наскільки важливий “маховик”

Це коли в компанії повторювана модель продажу. Одна гривня в продажах здатна створити десять гривень в доходах, чи навіть більше. Це коли ви ризикована людина і можете вкластись в залучення клієнтів, щоб збільшити доходи.

В вашій книжці ви також зосередили увагу на важливості бути в реальності і здатності до адаптації

Будьте пристрасно безкорисливі і брутально чесні з усім що насправді має значення. І робіть щось з цим. Це означає шукати правду не боячись і не знаючи наперед, що ви знайдете. Що користувачі насправді говорять вам про ваш продукт? Чи ринок насправді росте? Ви дійсно знаєте чим ви кращі за ваших конкурентів? У вас дійстно найкращий продажник чи технічний директор? На цій незнайомій території, ви повинні бути відчайдушно чесними відносно того, що вам говорить ринок. І швидким в зміні напрямку руху.

Оригінал статті на Forbes.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?