Сет Годін “Яма. Як вибратися і стати переможцем”
1,222 views

Сет Годін “Яма. Як вибратися і стати переможцем”

Ви визначилися, чим хочете займатися в житті? Ви поставили велику і амбітну мету і сповнені наснаги, щоб почати діяти? У вас є план і ви вірите, що у вас вийде?

Тоді книга знаменитого підприємця і письменника Сета Годіна «Яма. Як вибратися і стати переможцем», якраз те, що вам потрібно. Вона добре «вправляє» мізки, і вберігає вас від марних амбіцій, наївності і майбутніх труднощів.

Кожен з нас робив це: кожен колись ставив перед собою великі, амбітні цілі і починав рух до їх втілення в життя повний ентузіазму до тих пір, поки не стикався з першими труднощами. Іншими словами, до тих пір, поки не опинявся в «Ямі»…

У цей момент безліч людей відвертаються від своєї мети і шукають собі нову. Знову потрапляють в «Яму», і знову відступають. Але лише одиниці, які змогли пройти цю «Яму» домагаються справжнього успіху в житті.

«Яма» створює дефіцит. Саме тому так цінують і звеличують людей, – найкращих в своїй справі.the dip

Мої 3 головних відкриття:

1. Наша культура звеличує чемпіонів.
«Малий запас часу і обмеженість можливостей людини в сучасному світі скорочує його вибір до мінімуму – він вибирає краще» У будь-якій справі потрібно прагнути бути найкращим.

Важливо пам’ятати, що не можна бути найкращим у всьому, тому потрібно вибрати свою вузьку нішу і «бити» в одну точку. При цьому не обов’язково бути кращим в світі. Можна бути кращим в країні або кращим в конкретному місті. У будь-якому випадку ти отримуєш в 10 разів більше за того хто на другому місці і в 100 разів більше від того, хто на десятому.

2. Яма – ваш найкращий друг
“Яма – це штучно створене сито, призначене для відсіву таких як ви” У будь-якій справі завжди є яма. Якщо ти це розумієш, то отримуєш величезну перевагу. Найгірший сценарій в життя – це постійно відступати. Коли людина, кожного разу потрапляючи в яму (перші труднощі, відсутність бажаного результату в бажані терміни), змінює свою мету, щоб знову потрапити в нову яму і т.д.

Це марна трата часу, енергії, життя. «Справжній успіх випадає на долю одержимих. Зосередженість, що веде через яму на протилежний її край, винагороджується ринком, якому потрібні першокласні професіонали» Яма – це ваш кращий друг. Вона відсіває величезну кількість людей, які вирішили скласти вам конкуренцію. Відступ – це природна реакція людини на дискомфорт. Але якщо ви пройдете свою яму, то вас будуть цінувати і на вас буде попит. Яма створює дефіцит, а дефіцит, в свою чергу, породжує цінність.

3. Відступ, як розумна стратегія
«Диплом Гарвардської медичної школи – ще не привід стояти на своєму» Коли ставите мету, переконайтеся, що вона ваша і по-справжньому цінна для вас. Інакше, у вас просто не вистачить ресурсів пройти всі труднощі, пов’язані з нею. Перш за все, оцініть Яму. Але якщо ви вже йдете не туди, якщо випробували все і все одно застрягли, то відступайте. Можливо, ви вже не в Ямі, а в глухому куті, або, ще гірше, піднімаєтеся на скелю, за якою великий обрив.

Знайдіть свою мету, яка вас надихає і по-справжньому цінна для вас. Заздалегідь оцініть, яку Яму вам доведеться пройти. Завчасно прийміть рішення про те, коли відступити, і зробіть все, щоб цього не сталося. Подолайте Яму кращим в своїй сфері, і вирийте нову Яму (глибшу колишньої) для всіх, хто йде за вами!

«Ніколи не відступай перед чимось, що має хороший потенціал в довгостроковій перспективі, тільки тому, що не можеш впоратися з одномоментними труднощами»

About the author

Admin


What are your thoughts?