6 книг, які радить прочитати Білл Гейтс
1,889 views

6 книг, які радить прочитати Білл Гейтс

Білла Гейтса в 2015 році цікавили найрізноманітніші питання – від способів, як скоротити викиди парникових газів в атмосферу та біографії Річарда Ніксона до звільнення світу хвороб і того, як наші переконання впливають на досягнення. За рік засновник Microsoft читає більше 50 книжок.

Попереджаємо: деякі з книг списку, за власним визнанням Гейтса, читаються важко. На жаль, велика частина з них ще не переведена ні на українську, ні на російську. Ось книги, які вибрав один з найуспішніших книголюбів у світі

1. «Дорога до характеру» (The road to character), Девід Брукс

Кілька біографічних нарисів, в яких політичний журналіст і колумніст The New York Times, автор кількох бестселерів про сучасну американську культуру Девід Брукс розповідає, як історичні особистості від Аврелія Августина до Мішеля де Монтеня долали свої слабкості і гартували характер.

2. «Гнучка свідомість. Новий погляд на психологію розвитку дорослих і дітей », Керол Дуек

Керол Дуек, всесвітньовідомий психолог, довела вплив внутрішніх установок на особистість. У цій книзі ви дізнаєтеся, як «фіксоване мислення» прирікає людей на провал, а «мислення зростання» відкриває шлях до самореалізації – а також про те, як навчитися мислити правильно.

3. «Бути Ніксоном» (Being Nixon), Еван Томас

Гейтс хвалить книгу за портрет Річарда Ніксона – єдиного президента США, який пішов у відставку перед загрозою ймовірного імпічменту. Вердикт засновника Microsoft такий: «Гідна книга для тих, кому цікавий цей блискучий, суперечливий і складний чоловік».

4. «Матеріали: погляд відкритими очима» (Sustainable Materials With Both Eyes Open), Джуліан Еллвуд і Джонатан Каллен

Білл заінтригований ідеями цієї книги про те, як задовільнити зростаючий попит на матеріали (сталь, цемент, папір, пластик, алюміній) не руйнуючи навколишнє середовище. Автори стверджують, що раціонально використовуючи і ефективно виробляючи ресурси, можна вдвічі скоротити викиди парникових газів без особливих жертв з боку населення. Гейтс попереджає: це нелегке чтиво. Але книга варта того, щоб зробити над собою зусилля.

5. «Пояснювач речей. Складні речі простими словами », (Thing Explainer: Complicated Stuff in Simple Words) Рендел Монро

Ідея автора популярного коміксу xkcd очевидна і складна водночас. Використовуйте тільки тисячу найпростіших слів (плюс найпростіші діаграми), щоб пояснити суть різних речей – від смартфона до атомної електростанції. Як пише Гейтс, «якщо ви не здатні пояснити щось простими словами, значить ви цього не розумієте».

6. «Ліквідація: як назавжди позбавити світ від хвороб?» (Eradication: Riding the World of Diseases Forever), Ненсі Лейс Степан

Єдиною хворобою у світі, яку вдалося викорінити остаточно, є віспа. Книга описує зусилля епідеміолога Фреда Сопера, який намагається боротися з іншими недугами. За словами Гейтса, ця книга теж важка для читання, бо написана академічною мовою. Але спробувати варто. Він коментує: «Ви отримаєте більш чітке уявлення про те, як можна використовувати уроки минулого для порятунку життів у майбутньому».

Бонус: «Життєво важливе питання» (The Vital Question), Нік Лейн

Гейтс описує книгу, як «дивовижну подорож до витоків життя». Єдина причина, чому книга не потрапила в основний список – засновник Microsoft поки не встиг написати для неї окремий огляд.

About the author

Admin


What are your thoughts?