Google показав квантовий комп’ютер в дії
4,210 views

Google показав квантовий комп’ютер в дії

Google – дуже непроста компанія, і мало хто взагалі в курсі, чим вона займається. За винятком веб-пошуку, карт і ОС Android в стінах компанії ведеться розробка квантового комп’ютера, точніше, він уже створений і навіть працює, оголосили дослідники Квантової лабораторії штучного інтелекту Googlе. Проект запущений у співпраці з НАСА. За результатами експериментів, працює такий комп’ютер в 100 млн разів швидше кремнієвого однопроцесорного побратима.

Робота з результатами дослідження була опублікована онлайн, однак, як підкреслює MIT Technology Review, перед публікацією вона не пройшла формальну перевірку в науковому співтоваристві. Директор Google з інжинірингу Хартмут Невен оголосив, що Google планує опублікувати дослідження в спеціалізованих журналах.

У 2013 році Google відкрила свою лабораторію з дослідження квантового штучного інтелекту Quantum Artificial Intelligence Lab. В її основу лягла розроблена D-Wave машина, яку називають першим комерційним квантовим комп’ютером. За підтримки НАСА в лабораторії ведеться вивчення процесу впливу квантових обчислень на здатність машин до самостійного навчання. В принципі, інтерес до самонавчання машин в Google цілком зрозумілий. Здатність комп’ютера створювати точні моделі світу і вибудовувати прогнози може стати великим проривом в управлінні пошуковим механізмом в Інтернеті.

Машина, над якою працюють інженери і розробники Google, називається D-Wave 2X. Вона працює на базі алгоритму квантового відпалу і призначається для швидкого пошуку оптимального розв’язання складної проблеми(серед ряду інших). Квантовий відпал розглядається вченими в порівнянні з методом імітації відпалу, який застосовується в традиційних сучасних комп’ютерах, і з методом Монте-Карло, котрий обчислює ймовірні рішення на базі випадкових вибірок.

Метод квантового відпалу в мільйони разів швидший, ніж всі інші способи обробки інформації. Причина в принципової різниці між демонстрацією даних. У звичайному комп’ютері дані передаються в бітах. Це двійкові перемикачі, які мають два положення: ввімкнені або вимкнені. У квантовому комп’ютері використовуються кубіти, або квантові біти, які можуть бути і ввімкнені, і вимкнені одночасно – в кращих традиціях квантової фізики з її суперечностями. Саме так і працює квантовий комп’ютер: розглядаючи варіанти рішень, він вибирає кожен і ніби вивчає, визначаючи найбільш оптимальний з них. Ця принципова різниця і відрізняє комп’ютер майбутнього від звичного, який працює з бінарними процесорами.

Справжній квантовий комп’ютер намагаються створити як уряду, так і приватні компанії: Google, IBM і Microsoft. Інженери розраховують, що принципи квантової механіки дозволять значно розширити можливості багатьох розробок – від штучного інтелекту до симуляції космічних місій. На жаль, зроблені на сьогодня відкриття у Quantum Artificial Intelligence Lab не означають, що незабаром у нас на робочих столах з’являться квантові комп’ютери. Однак у Google все ж є конкретна мета – допомогти своїми експериментами в створенні найпотужнішого і швидкого комп’ютера з існуючих сьогодні.

About the author

Admin


What are your thoughts?