Українці створили гаджет для розумного будинку і збирають на його розробку $ 500 000
1,421 views

Українці створили гаджет для розумного будинку і збирають на його розробку $ 500 000

Дніпропетровські розробники Макс Метц і Микола Богун показали на американській конференції CES прототип пристрою для розумного будинку вартістю всього $ 399. Гаджет під назвою Branto представляє з себе кулю з вбудованою круговою камерою, динаміками і можливістю підключення через Wi-Fi, Bluetooth або інфрачервоний порт. Пристрій вже доступний для замовлення через Kickstarter – зараз команда проекту збирає на його розробку $ 500 000. Для того, щоб отримати гаджет одним з перших, потрібно пожертвувати не менше $ 300.

Гаджет обладнаний HD-відеокамерою з кутом огляду 360 градусів, що дозволяє через смартфон стежити за всім, що відбувається вдома. Камеру також можна підключити до звичайного телевізора і влаштовувати з її допомогою відеоконференції. Вона також виконує функції «домашнього сторожа» – функції нічного бачення і вбудовані датчики руху миттєво повідомлять господаря про будь-які підозрілі активності.

31eeac40c0348800756ed3a2f21004fc_large

Також Branto вміє підключатися і віддалено контролювати всі домашні прилади: термостати, розетки, освітлення, кондиціонування, медіацентри і багато іншого. Гаджет також допоможе віддалено доглядати за дітьми і домашніми тваринами, розмовляти з ними або включати для них телевізор. Branto можна керувати за допомогою звичайного смартфона, а також Google Glass. Система досить автономна і працює навіть при відключеному Wi-Fi (через технологію ZigBee). Розробники пристрою запевняють, що передача інформації між Branto і його власником йде по захищеному протоколу і її практично неможливо перехопити або декодувати.

Крім всього, Branto можна з’єднати з уже встановленими «розумними пристроями», наприклад з термостатами Nest, пристроями від Belkin та іншими. Про проект вже написали в TechCrunch. Команда проекту працює над своїм дітищем вже два роки. Зараз Branto бере участь у конкурсі хардварних стартапів на CES і після кампанії на Kickstarter розраховує залучити додаткові інвестиції.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?