Відеоігри допомагают розвивати мізки та швидше вчитися
613 views

Відеоігри допомагают розвивати мізки та швидше вчитися

“Відеоігри псують мозок”, “відеоігри можуть змінити дитячі мізки”. Такі заголовки публікувалися протягом багатьох років та внушали нам, що відеоігри – це зло та реально путали всіх як ігри впливають на мозок.

Зрозуміло, що є багато суперечливих досліджень про вплив відеоігор на мозок людини та що дослідження в цій області ще в зародковому стані. Але є одна річ, яка, здається, постійно демонструє, що відеоігри можуть покращувати такі навики, як багатозадачність, увагу, комунікації та швидке прийняття рішень.

fea-video-gam-controller

Це саме те, що дослідники з Прінстонського університету і Університету Рочестера прагнули з’ясувати, і здається вони, нарешті, знайшли відповідь! Швидкий темп гри може підвищити продуктивність мозку!

За словами провідного дослідника Daphne Bavelier, це тому, що ігри допомагають нашим мізкам стати більш ефективними при побудові моделей, або “шаблонів”, що дозволяє нам краще прогнозувати, що буде далі. “Чим складніший шаблон, тим вища продуктивність,” пояснює вона.

Для дослідження, яке було опубліковано в роботах Національної академії наук, вчені порівняли здібності геймерів і не-геймерів на задачі візуалізації картинки. Це візуальний тест, який включає в себе визначення орієнтації нечітких форм на екрані. Як і передбачалося, геймери перевершили інші. Подальші дослідження показали, що це було, тому що геймери використовували кращі шаблони в своїй уяві, ніж не-геймерів.

Далі, вчені порівняли здібності геймерів і не-геймерів на сприйняття навчальної задачі. Геймери справилися з задачею набагато швидше ніж не-геймери. Більш того, коли групи були повторно перевірені кожні кілька місяців, у геймерів мозок розвинувся ще краще та задачі вони стали виконувати ще швидше ніж не-геймери.

Так, що GameDev Conference 2015 – це чудова можливість підвищити свій інтелект не тільки на корисних доповідях, а й у вільний час на ігрових площадках. 😉

 

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?