Google збирається продавати гугломобілі
184 views

Google збирається продавати гугломобілі

IT-корпорація готова відособити в окремий бізнес свої технології безпілотного управління. Google запросив ветерана американського автобізнесу Джона Крафчіка на посаду генерального директора для свого проекту автономних автомобілів. Зараз він очолює сервіс для покупців автомобілів TrueCar. Крафчік приєднається до команди в кінці вересня. Кріс Урмсон, який зараз керує проектом, очолить розробку «гугломобіля».

Wall Street Journal вважає призначення Крафчіка свідченням того, що Google побачив у своїх автономних автомобілях комерційний потенціал. Бекграунд менеджера вражає. Він працював на Ford і Hyundai. У Ford керував розробкою популярних позашляховиків Expedition і Navigator. Очолюючи американський підрозділ Hyundai, Крафчік забезпечив рекордні продажі і зумів зберегти позиції компанії після кризи 2008 року.

Корпорація працює над безпілотним автомобілем з середини 2000-х. У 2009 був презентований перший зразок машини. Google не буде збирати машини самотужки, планує домовитися з автовиробниками. Подібний досвід у Google є. Флагманські пристрої на його операційній системі Android збирають великі глобальні компанії. Партнерами Google у виробництві планшетів і телефонів були LG і Asus.

Google став занадто громіздким. Компанія займається не тільки пошуком, але і багатьма іншими напрямками бізнесу. У серпні Google оголосив реорганізацію у нову холдингову компанію Alphabet. Це робиться для впорядковування структури бізнесу. Google відокремить пошуковий підрозділ від своїх нових проектів, на зразок виробництва термостатів Nest і провайдера Fiber.

Один із таких підрозділів – дослідна лабораторія Google X. Саме вона зараз займається розробкою гугломобіля. Після приходу Крафчіка автопідрозділ, швидше за все, стане незалежним. У прес-службі Google підтвердили, що департамент – хороший кандидат на перехід під управління Alphabet.

Прототипи гугломобілів пройшли тестування на дорогах Каліфорнії і Техасу. Але до останнього часу майже нічого не свідчило про те, що Google сприймає проект як бізнес. У січні 2014 року компанія призначила керувати проектом Клер Джонсон, яка працювала в комерційних підрозділах Google. Через 9 місяців вона пішла. В одному з виступів торік Джонсон сказала, що гугломобілі більше схожі на сервіс під замовлення, ніж на продукт для споживачів. Тепер все може змінитися.

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?