Tanium може стати найдорожчим стартапом у сфері кібербезпеки
670 views

Tanium може стати найдорожчим стартапом у сфері кібербезпеки

Спеціалісти повідомляють про ріст корпоративних видатків на захист від хакерських атак.

В останньому раунді Tanium залучив $ 120 000 000 від фондів TPG, Institutional Venture Partners і T Rowe Price, а також Andreessen Horowitz. У березні, за підсумками попереднього раунду оцінка компанії склала $ 1,7 мільярда. Тепер вона збільшилася більш ніж у два рази і досягла $ 3500 000 000.

Це третій в історії випадок, коли компаніям які займаються розробками в сфері кібербезпеки вдавалося залучити настільки велику суму в одному раунді. У 2009 році чеський розробник антивірусного ПЗ AVG Technologies отримав $ 200 000 000, а торік американської компанії Lookout вдалося залучити $ 150 000 000

Після скандалів зі зломом мережі страхової компанії Anthem і сервісу знайомств Ashley Madison багато фірм збільшили витрати на посилення систем захисту. За підсумками 2014 року світові витрати на інформаційну безпеку повинні були досягти $ 71,1 мільярда, оцінили аналітики Gartner. Це на 7,9% більше, ніж в 2013 році.

Tanium займається захистом корпоративних мереж від кібератак. Інвестори вважають цей напрям дуже перспективним. За даними PrivCo, цього року загальні інвестиції в такого роду стартапи за один квартал вперше перевищили $ 1 000 000 000.

«Я підтримав Tanium, оскільки знаю, що Хіндаві входить в число найталановитіших фахівців в області інфраструктурного софта, а таких людей можна порахувати на пальцях. На платформі, яку пропонує компанія можна будувати потужні захищені додатки. Її потенціал може змінити підхід американських компаній до кібербезпеки і керування даними загалом», заявив партнер фонду TPG Брайан Тейлор.

Тим не менш, один із засновників і технічний директор Tanium Оріон Хіндаві не впевнений, що компанії-захисники самі знаходяться в безпеці. На його думку, інвестори як і раніше вкладають в галузь великі суми, але тепер вони перестали роздавати гроші наліво і направо. Головним кртерієм є перспектива на ринку, а не модна технологія. «Рік тому фінансування міг отримати кожен, хто пропонував красиву ідею, незалежно від того, чи була у нього можливість цю ідею реалізувати. Сьогодні багато людей, особливо у верхніх сегментах венчурного співтовариства, розуміють, що фінансування було надлишковим і часто воно витрачалося лише на розвиток продажів і маркетинг», міркує Хіндаві.

Обсяг замовлень Tanium в II кварталі виріс більш ніж на 250% в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, а число проектів вартістю вище $ 1 мільйона у компанії в першому півріччі виросло вдвічі. Нинішній раунд фінансування був перепідписаний вчетверо, і сума інвестицій, за словами Хіндаві, могла б бути збільшена ще на $ 30 000 000. Тепер на рахунках компанії знаходиться більше $ 250 000 000.

Розвиваючись такими темпами, Tanium має всі шанси стати найдорожчим стартапом у сфері кібербезпеки.

About the author

Admin


What are your thoughts?