Нові можливості для стартапів: Techstars + UP Global
287 views

Нові можливості для стартапів: Techstars + UP Global


«Разом ми допоможемо прискорити темп інноваційного розвитку шляхом підтримки підприємців на початкових етапах, забезпечення кращих можливостей в спільноті стартапів, а також допоможемо сформувати підприємницьку екосистему у всьому світі».


TechStars, один з провідних акселераторів США, придбав некомерційну структуру UP Global, яка працює у сфері навчання підприємців і таким чином намагається охопити всі етапи створення бізнесу: від ідеї до виходу на IPO.

Історія виникнення

З перших днів свого заснування Startup Weekend був тісно пов’язаний з TechStars. Ендрю Гайд зареєстрував Startup Weekend в 2007, і перші заходи в рамках Startup Weekend проводилися саме з командами з TechStars. Через деякий час, Startup Weekend і його підприємницька спільнота оформилося в структуру під назвою UP Global, ставши некомерційним проектом, потім були запущені інші програми – Startup Digest і Startup Next (нині ці програми – гордість TechStars). Проект UP Global вийшов на світ божий «з підвалів» TechStars в Сіетлі, і з літа 2014 року компанії знову ділять офіси в Startup Hall.

Зараз некомерційна організація зі штаб-квартирою в Сіетлі відома як головна компанія, що здійснює контроль за заходами Startup Weekend: 54-годинними спринтами, які проводяться в містах по всьому світу, в рамках яких люди діляться своїми ідеями, формують команди і продумують нові бізнес-плани. UP Global також проводить онлайн-розсилку Startup Digest та інші освітні та мережеві заходи для підприємців, які тільки починають працювати і просто зацікавлених.

Незалежно від того, як працювали обидва проекти до злиття, в них спільна місія: познайомити з підприємництвом якомога більшу кількість людей з різних куточків планети. TechStars і UP Global йшли до цієї мети по-різному, але останні 7 років обидві організації працюють над поліпшенням глобального стану підприємництва за рахунок впровадження нового способу мислення («спочатку віддавай, щоб потім отримати щось натомість») і зосередження на навчанні через досвід.

Девід Коен, керуючий партнер і співзасновник TechStars, в інтерв’ю сказав: «TechStars, починаючи з 2006 року, займається формуванням першої в світі глобальної підприємницької екосистеми. Startup Weekend та інші програми UP Global проробили приголомшливу роботу: надихнули і виховали підприємців по всьому світу, забезпечили венчурним капіталом найбільш перспективні компанії. Словом, серйозно вплинули на економіку».

Тепер TechStars може запропонувати цілий набір програм, які повністю відповідають моделі Шляхи підприємця (Entrepreneur’s Journey) і з’єднати дві найбільші у світі стартап-екосистеми.

Марк Нейгер, генеральний директор CEO UP Global, а тепер головний спеціаліст по спільнотах (CCO, Chief Community Officer) в TechStars: «Разом ми створили програми і ресурси для кожного етапу Шляху підприємця: від акселераторів, які зосереджені на ранній стадії розвитку стартап-спільнот, до підприємців, що шукають офіційні можливості дати проектам знання, менторську підтримку, фінансування і багато іншого».

Девід Коен вважає, що якщо говорити про всі етапах Шляху підприємця від ідеї до виходу на IPO , то UP Global на натхненні та освіті. Але щоб розвиватися, бізнесам потрібен ще й капітал. Враховуючи, що в даний час сума, якою оперує TechStars, досягає $ 300 млн., компанія продовжить надавати допомогу найперспективнішим стартапам, які забезпечать вкладенням найбільш довгостроковий економічний ефект.

У підсумку об’єднання може виникнути глобальна екосистема з усіх керівників, засновників, наставників, інвесторів та корпоративних партнерів, які тепер будуть працювати разом ще наполегливіше, щоб підтримати підприємців та їх спільноти.

Що далі?

Проект Google For Entrepreneurs продовжить співпрацювати з TechStars, підтримувати програми Startup Weekend і Startup Next. Більш того, з цього моменту грошові збори, пов’язані зі Startup Next, колишньою програмою преакселераціі UP Global, будуть скасовані – це дозволить більшій кількості підприємців скористатися такою можливістю, щоб розширити свій бізнес.

При об’єднанні TechStars не отримає будь-яких преференцій відносно перенаправлення потоку угод у свої «рідні» акселераційні програми. Також не планується ніяких серйозних змін у завантаженні Startup Weekend та інших програмах, що були під керівництвом UP Global і які тепер будуть називатися Програми спільноти TechStars (Techstars Community Programs).

Великі плани (тільки на цей рік): 

– Куратори Startup Digest відправлять більше 20 млн. листів про події у світі стартапів.

– Число відвідувачів всіх 75 заходів Startup Week досягне позначки майже в 75 000 осіб.

– Startup Weekend буде курувати близько 1000 заходів у більш ніж 120 країнах, у тому числі в Ірані та Сирії.

– Startup Next підтримає команди, що подали заявки на прийом в акселераційну програму в 50 містах.

– TechStars і Global Accelerator Network нададуть інвестиції та інтенсивне менторство більш ніж тисячі компаній.

– TechStars Ventures (з капіталом в $ 300 млн.) надасть варіанти пре-посівного і посівного фінансування.

Врятувати UP Global

При проведенні операції не обійшлося без труднощів: UP Global – некомерційна структура, а TechStars комерційна компанія. В рамках UP Global її програми стануть частиною комерційної діяльності TechStars.

Проте керівники обох організацій стверджують, що UP Global загрожувало закриття навіть у тому випадку, якщо б її не придбали. Але компанія все ж стикається з проблемами в міру розвитку індустрії стартапів. Третина співробітників (при штаті близько 60 осіб) були скорочені на початку цього року після невдалої спроби відновити спонсорську підтримку UP Global.

UP Global, спонсори і партнери програми, у тому числі Coca-Cola, Chase, Sprint, і Intuit, прагнули залучити до співпраці більш зрілі стартапи щоб допомагати амбітним підприємцям на кожному етапі: «У нас було кілька партнерів, які протягом багатьох років говорили: “На початкових етапах все було круто. Ми багато чого досягли і багато чому навчилися, але тепер ми повинні подвоїти ставки і зуміти підтримати команди, що вижили і допомогти їм досягти мети ».

А проект TechStars, з його усталеним акселераційним відбором та інвестиційними фондами, шукав спосіб розширитися в протилежному напрямку: «Кожен некомерційний проект, який має реальний вплив, стикається з проблемою:« Дивіться, ми заробили! Як би нам зберегти гроші та потім їх інвестувати? »

Девід Браун, ще один співзасновник TechStars, висловився з цього приводу: «Не можна сказати, що у нас були проблеми із залученням в акселератор відмінних проектів на початкових етапах. Ми отримуємо від 12000 до 15000 заявок на рік, тому знайти компанії – не проблема. Ми хочемо надихнути ще більше людей стати підприємцями і допомогти таким людям потрапити в акселератор легше або швидше».

Програми UP Global були скромними «постачальниками талантів» для TechStars до самого злиття компаній. Нейгер зазначає, що знає принаймні 18 команд, які або зустріли співзасновника, або створили компанію на заході UP Global, після чого потрапили в акселератор TechStars. Девід Браун говорить, що програми UP Global можуть послужити хорошим джерелом нових співробітників для стартапів з TechStars. СпівробітникиUP Global приєднаються до TechStars, але здебільшого їхня робота залишиться такою ж як була.

Ідеальна пара

Корпоративнні цінностям і місії, бізнес-моделі обох організацій доповнюють один одного. У UP працюють над пошуками моделі, що дозволяє брати участь у формуванні цінності проектів-учасників так, щоб цей процес йшов на користь і самим UP Global. TechStars, комерційна організація з досвідом інвестування, може в цьому допомогти. Тепер чим більше команд буде з’являтися в результаті роботи співтовариств UP Global по всьому світу, тим вищою буде цінність акселераційної програми і венчурного фонду TechStars.

UP надихає на створення бізнесу підприємцями-початківцями, а TechStars може підтримати достойні команди фінансово (навіть якщо вони не вписуються в рамки програм UP), завдяки чому стартапи з спільноти UP Global досягають успіху. TechStars наполегливо працювали, щоб отримати можливість працювати в рамках стартап-спільнот UP і спиратися на досвід експертів і керівників, які сформували таких спільнот більше, ніж хто-небудь інший.

Марк Нейгер каже, що після злиття UP Global можуть більше не турбуватися про зростання грошових зборів або інші речі, спрямовані на монетизацію програм. Девід Браун повторює запевнення Марка Нейгер і додає: «TechStars ніколи не наживався на підприємцях. Ми не брали плату за можливість потрапити в акселератор. Такою була наша бізнес-модель, коли ми створили компанію в 2007 році. … Ми завжди розглядали цей процес як інвестування в підприємців ».

Ось чому в TechStars вирішили скасувати грошові збори в програму запуску Startup Next: «Ми знали, що це – відмінний спосіб забезпечити і підтримати лідерів спільнот, які керують нашими програмами, і залишитися найбільш стійкими у довгостроковій перспективі».

Чому саме зараз?

Відповідь дуже проста: компанії вірять, що разом вони зможуть зробити більше. За минулий рік UP Global вивчали різні способи розвиватися самодостатньо. Вони ретельно розглядали кожен потенційний проект з метою стати більш незалежними від спонсорства на ринку, який сильно зріс і змінився за останні 7 років.

У UP і TechStars були близькі стосунки з першого дня, і коли UP потребували поради, у організацій виник природний союз, результатом чого і стало злиття. Орієнтований на спільноти підхід UP Global, а також їх бажання зберегти програми і команди зробили варіант злиття найзручнішим. Ставши частиною TechStars, команди UP Global отримали інструменти, необхідні для більш плідної роботи та досягнення цілей, і тепер можуть надати нові можливості для розвивається спільноти в такі терміни, в які б ніколи не вклалися поодинці.

ТеперUP Global стануть частиною TechStars, але вони залишаться відкритими і незалежними на рівні спільнот. З дня оголошення про злиття вся команда UP Global буде приєднана до TechStars і продовжить підтримувати спільноту підприємців, так що керівники можуть зосередитися на управлінні і розширенні існуючих акселеративних програм.

«Ми раді, що в нашу нову організацію увійдуть нові таланти», – Марк Нейгер продовжуватиме керувати здебільшого співробітників UP Global. В інтерв’ю Марк висловив свою позицію: «Я буду уважно стежити за новими програмами з розвитку та іншими способами допомогти кожній людині у світі спробувати себе у підприємництві».

«Сім років тому світ навіть не знав, що таке стартап», – сказав він. «На той момент тільки винайшли iPhone. Раніше, незалежно від контексту, слово «стартап» завжди писалося через дефіс. А зараз у нас для цього [явища] є реальний термін. Ринок побачив, скільки ми змогли створити на ранніх стадіях нашої роботи. Некомерційна модель стала дійсно великим кроком для нас, це дозволило нам розширитися, здобути більший вплив, довести нашу цінність, і, я думаю, заявити про велику перемогу для всього підприємницького середовища».

 

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?