308 views

Інвесткомпанія Черновецького вклала $ 1 млн в сервіс Busfor

Інвестиційна компанія Chernovetskyi Investment Group (CIG) вклала $ 1 млн в проект Busfor, більш відомий на ринку під старою назвою – Gillbus. Це заснований в Україні сервіс онлайн-продажу квитків на автобуси, який на сьогодні працює також в Росії і Тайланді. Сторони закрили операцію 7 вересня, в рамках бридж-раунду – це перехідна стадія між раундами А і В.

Офіси компанії розташовані в Бангкоку, Москві та Києві. Інвестиція від CIG – не перша на рахунку стартапу. У червні 2014 року сервіс залучив $ 3 млн від міжнародних фондів Intel Capital, InVentures Partners і Finsight Ventures. За даними джерел, інвестори отримали блокуючий пакет (20-25% акцій). За словами засновників компанії, до цього стартап розвивали повністю на власні кошти.

Мільйон, залучений від CIG, витратять на «збільшення продажів квитків на тих ринках, де компанія вже має серйозний інвентар у власній системі бронювання», повідомляють інвестори. За їх даними, в липні 2015 року Busfor показав 335% зростання виручки по відношенню до аналогічного періоду минулого року. На поточний момент більше 300 перевізників безпосередньо розміщують свій інвентар в системі бронювання Busfor і більше 500 партнерів підключені до системи бронювання в якості агентів з продажу.

Для CIG стартап привабливий, тим, що працює в ніші з низькою конкуренцією, яку легко масштабувати. «Ми провели серйозну роботу з вивчення ринку, на якому працює Busfor. Автобусні перевезення не є прямим конкурентом іншим видам транспорту. Це нішевий ринок онлайн-послуг з гострою затребуваністю, на якому практично немає конкуренції, на відміну від більш технологічного ринку авіаквитків. Ми оцінили здібності компанії до масштабування (наприклад, в 47 разів зросли продажі Busfor з початку року тільки в Росії), а також потенціал до генерування і зростання доходів », – розповів керуючий партнер Chernovetskyi Investment Group Володимир Кривко.

Щоб підписати угоду з інвесткомпанією екс-мера Києва Леоніда Черновецького Busfor відмовив іншим інвесторам. «До вибору інвестора ми підходили грунтовно. У нас було кілька пропозицій одначасно, але ми вибрали «розумні гроші». Вже на етапі аудиту та прийняття рішення про інвестування з боку CIG ми побачили, наскільки вони глибоко задіяні в проекти, які ведуть, і готові допомагати нам в щоденному режимі» – розповідає про угоду CEO Busfor Ілля Єкушевский.

Busfor орієнтується на міжміських та міжнародних автобусних перевезень в Європі та Південно-Східній Азії, сумарний розмір якого, за оцінкою Єкушевського, перевищує $ 50 млрд. До 2017 року компанія збирається реалізувати більше 2 млн. автобусних білетів через інтернет. На даний момент сумарна оцінка місць в автобусах, які доступні для продажу через систему бронювання – $ 3,5 млрд., середня вартість квитка В Росії скаладає 1460 рублів ($23), в Україна 475 грн ($22), в Тайланді 571 бат ($18). До кінця цього року Busfor планує провести черговий інвестиційний раунд, щоб прискорити розвиток бізнесу в Південно-Східній Азії.

Влітку компанія провела ребрендинг, ціллю якого було стати ближче до кінцевого споживача – покупця квитка. “Gillbus це більше B2B-бренд, тому що у нас є IT-рішення для авто- та авіаперевізників, автовокзалів, автостанцій, агентів та партнерів (Gillbus-GDS, Gillbus-IMS, Gillbus-STN, GillAvia, Gillbus-API і т.д.) Busfor – це B2C, наш головний споживчий бренд у всіх країнах, онлайн-платформа, через яку ми продаємо квитки busfor.ua, busfor.ru, busfor.by, busfor.pl, busfor.com, busfor.asia і т.д. Ми вирішили, що краще бути ближчими до споживача, тому перейменували компанію в Busfor”, – розповів Єкушевський. На думку керівництва компанії, новий бренд краще асоціюється з можливістю придбати квиток на автобус. Саме на цьому ми робимо основний акцент.

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?