Tesla Motors разом з Panasonic збудують “гігафабрику” літій-іонних акумуляторів
739 views

Tesla Motors разом з Panasonic збудують “гігафабрику” літій-іонних акумуляторів

Компанія Елона Маска Tesla Motors нещодавно підписала угоду про будівництво фабрики акумуляторів. Ця фабрика в планах Tesla називається “гігафабрикою”. Партнером по будівництву буде корпорація Panasonic – один з провідних світових виробників акумуляторів. До 2020 року фабрика повинна буде випускати акумуляторні осередки на 35 гігават-годин на рік і готових батарей на 50 гігават-годин.

Tesla_gigafactory

Tesla_gigafactory

Panasonic відповідатиме за обладнання для виробництва комірок акумуляторів. Tesla забезпечить будівництво приміщень фабрики і всієї супутньої інфраструктури, а також буде займатися складанням батарей з комірок. Фабрика вироблятиме акумулятори з базового сировини – літію, алюмінію, міді, хімікатів для виготовлення електроліту. Планується, що штат фабрики складатиме 6500 робітників.

Слід зазначити, що перше покоління електромобілів Tesla – дорога спортивна модель Tesla Roadster, яку випустили в обмеженій кількості. Для седана преміум-класу Model-S вже налагоджено повноцінне велике виробництво. За 2013 було продано 22 тисячі машин. Основне призначення «гігафабрики» – задовольнити попит на акумулятори для першої по-справжньому масової моделі електромобіля Tesla Model 3. Машини третього покоління представлять у 2016 році. В  масовий продаж нова модель поступить в 2017 році й буде  коштувати 35 000 доларів. До 2020 року Tesla Motors планує продавати по 500 000 машин в рік.

Завдяки тому, що розмір автомобіля зменшили на 30%, зменшилася і його вага. Таким чином він буде споживати менше енергії, а акумулятора вистачить на довше. За словами Елона Маска, відстань. яку може подолати автомобіль складає 360 кілометрів використовуючи повністю усі потужності. Для автомобіля Tesla Roadster зараз розробляють новий акумулятор, завдяки чому відстань, яку зможе пройти автомобіль збільшиться до 640 кілометрів.

Tesla_car

Tesla_car

Крім того, батареї, виготовлені на фабриці, використовуватимуть в альтернативній енергетиці. Швидше за все, в першу чергу клієнтом «гігафабрики» стане енергетична компанія Маска Solar City. У компанії Tesla прогнозують настільки великий попит на акумулятори в найближчі кілька років, що навіть незважаючи на будівництво величезного заводу, планують продовжувати закуповувати акумулятори Panasonic, вироблені в Японії на інших фабриках. Керівництво Panasonic теж передбачає величезні перспективи ринку електромобілів. Зараз японська компанія займає частку ринку батарей для автомобілів в 39%, в ​​основному завдяки тому, що осередки цієї компанії вже використовуються в електромобілях Tesla третього покоління.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?