Українська ІТ-галузь в цифрах
2,587 views

Українська ІТ-галузь в цифрах

Віталій Нужний – управляючий директор Luxoft Ukraine пропонує цікаву інфографіку щодо ІТ-бізнесу в Україні, розповідає про тренди і ділиться цікавими спостереженнями щодо ринку в Україні.

За три останні роки вклад ІТ в економіку України суттєво зріс: з 0,8% в 2012 році до 3%, які очікуються в 2015 році. Це дозволяє прогнозувати, що в майбутньому вплив ІТ буде тільки збільшуватись і в економіці, і в суспільстві в цілому.

В Україні за різними підрахунками – від 74 000 до 100 000 тисяч ІТ-спеціалістів, які отримали освіту в українських ВУЗах, працюють і офіційно сплачують податки в український бюджет.

Сьогодні підприємці, які надають ІТ-послуги – це вже частина середнього класу України. Це молоді хлопці і дівчата (середній вік близько 27 років), які отримують зарплатню в розмірі $ 2000 – достойна нагорода за працю. В 2014 році всі ІТ-спеціалісти, зареєстровані, як приватні підприємці заробили в сумі 18,1 млрд. гривень. Є надія, що в близькому майбутньому ІТ-індустрію будуть сприймати не тільки, які фріків, які незрозуміло чим займаються сидячи за комп’ютерами, а як індустрію креативних і талановитих людей, котрі розвивають економіку України своїми знаннями і вмінню їх застосовувати, створюючи високі технології.

Саме зайняті в ІТ-індустрії українці формують привабливий інвестиційний імідж нашої країни, успішно працюють з провідними міжнародними компаніями, сприяють залученню інвестицій і зміцненню економіки. Очікується, що в 2016-2020 роках сукупні податкові надходження від ІТ в бюджет складуть 36 млрд гривень, а внесок ІТ-індустрії у ВВП країни досягне 5,7% в 2020 році. За даними відомої індійської асоціації NASSCOM, один новий програміст, задіяний в галузі, створює до 4 додаткових робочих місць у суміжних галузях. Це твердження справедливе і для України.

Сукупно з телекомунікаціями ІТ-галузь зараз знаходиться на третьому місці (після металургії та аграрного сектору) за обсягом експорту, надавши послуг на $5 млрд. в 2013 році (дані World Bank).
Потенціал ІТ величезний, галузь може поборотися за друге місце в експорті послуг до 2020 року. Основними замовниками послуг з розробки ПЗ в Україні виступають компанії з США та Європи. І їх інтерес до нашої країни постійно зростає.

Планується, що кількість робочих місць в ІТ буде збільшуватися до 20 000 щорічно, а в 2020 році в галузі буде зайнято до 180 000 ІТ-фахівців. Таку динаміку зростання не показує жодна з українських індустрій.

Але для росту ІТ-індустрії потрібні певні умови. Перше і основне – це зрозумілі й прозорі правила гри, які будуть прийняті міжнародним співтовариством. Зрозуміло, система оподаткування ІТ-ПП вимагає поступової оптимізації, однак, такий процес не повинен бути стрімким. Більшість ІТ-компаній мають консолідовану думку – поступове збільшення ставки податку для ІТ-ПП буде супроводжувати 25% росту ІТ-галузі щорічно. На даний момент обговорюємо прийнятні умови оподаткування з Міністерством Фінансів та Комітетом Верховної Ради з податкової політики і очікується відповідь що позиція галузі буде прийнята до уваги.
Однак можливостей для розвитку в ІТ-галузі набагато більше. На базі широкого залучення і розвитку кваліфікованих IT-фахівців створюється екосистема для розвитку не тільки аутсорсингових компаній, а і стартапів і e-commerce ініціатив, e-government і т.п. У системі освіти необхідно налагодити більш тісну взаємодію між ВУЗами та бізнесом, обмін досвідом зі світовими університетами з підготовки ІТ-фахівців, підтримати освітні IT-стартапи (наприклад, BrainAcademy, GoIT).
Необхідна подальша популяризація професії програміста, адже попит на фахівців зростає. Робота над іміджем ІТ-індустрії серед широких мас – окремий напрямок роботи. Якщо нам вдасться найближчим часом відповісти на ринкові виклики і вирішити ці всі завдання, Україна стане провідним світовим ІТ-гравцем не тільки в аутсорсингу, але і R & D в цілому.

За матеріалами dou.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?