Український стартап Datawiz.io залучив $ 3 млн інвестицій
1,037 views

Український стартап Datawiz.io залучив $ 3 млн інвестицій

Український стартап Datawiz.io, який займається розробкою рішення по аналітиці Big Data для мережевих рітейлерів, виходить на китайський ринок. Для розвитку на одному з найбільш об’ємних і динамічних ринків світу, а також подальшої експансії в Європу і США стартап планує залучити $ 3 млн інвестицій. Раніше в січня 2014 року Datawiz вже залучав інвестиції в розмірі $ 100 000 від фонду Altair Capital.

Поки компанія працює на українському ринку. За рік Datawiz вдалося залучити таких клієнтів як «Колос», «Рома», «Тайстра», «Норма». Це невеликі торговельні мережі регіонального масштабу – саме на такий бізнес орієнтується стартап. За даними засновника Datawiz Володимира Непьюка, його компанія вже пройшла точку беззбитковості, витративши приблизно $ 200 000 стартового капіталу.
Китай вибрали не випадково. «Сервіс дозволяє надавати послуги віддалено, тому після виходу на певний якісний рівень в Україні виникло питання виходу на зовнішні ринки. Економіка Китаю, яка вже обігнала японську і наздоганяє США, ідеально підходить для цього», – розповів Володимир Непьюк, СЕО компанії Datawiz.io.
У кожному регіоні, провінції і навіть невеликих містах Китаю працює достатня кількість малих і середніх торговельних мереж. Тільки в Пекіні є близько 2000 торгових точок даного сегменту. Вони нормально співіснують і розвиваються поруч з великими гіпермаркетами. Саме на таких клієнтів полює Datawiz.io.
«Крім того, CEO нашої компанії Сянтін родом з Китаю. Нам легше зрозуміти специфіку ринку країни, і це дає нам швидкість і переваги », – додасть Непьюк.

Почати наступ на Піднебесну українські стартапери планують з локалізації та просування в невеликому місті, наприклад Циндао (входить в топ-10 найбільших міст Китаю з 12 млн. населення). За розрахунками Непьюка, цей етап забере у стартапу 3-6 місяців. За наступні 1-2 роки Datawiz.io сподівається охопити основні великі міста: Пекін, Шанхай, Гуанчжоу, Шеньчжень. «Після того, як ми освоїмо досить великий сегмент ринку рітейлу міст, збираємося перейти вже на рівень окремих провінцій», – додав СTО. На розвиток китайського ринку команда планує витрачати $ 500 000 на рік.

Тим часом, у Китаї Datawiz вже запустив перший пілотний проект у співпраці з місцевою компанією DinkLnk Technolog (DLT). Це китайський холдинг, який спеціалізується на маркетингових дослідженнях у сфері рітейлу. Datawiz інтегрував свою аналітику в продукти DLT. Продукт інтеграції вже використовують декілька клієнтів холдингу. До слова, офіс Datawiz в Китаї планують зробити спільним з DLT.

Datawiz.io заснували українець Володимир і китаянка Сянтін. Вони познайомилися в Канаді, і вже разом повернулися в Україну перед кризою 2008 року. Спочатку вони запустили сайт, через який клієнти з усього світу могли робити замовлення в Китаї. У 2013 році компанію викупили бізнес-партнери з Казахстану.

За матеріалами http://ain.ua/

About the author

Admin


What are your thoughts?