Аgbot – нове слово в сфері AgTech
937 views

Аgbot – нове слово в сфері AgTech

Аgbots (від анг. Agrarian robot) – сільськогосподарські роботи, сьогодні впевнено займають нішу на світовому ринку. Аgbot можна використовувати для автоматизації сільськогосподарських процесів – від збору врожаю до оранки, технічного обслуговування грунту, прополки, посадки і поливу. Ці роботи наразі активно впроваджуються на ринку США і до 2020 року будуть активно використовуватися місцевими фермерами. Принаймні в цьому впевнені експерти видання Business Insider.

Сучасні машини, оснащені комп’ютерами і датчиками, зроблять моніторинг сільськогосподарських культур і догляд за ними більш ефективними. Бур’яни, шкідники, посуха перестануть бути проблемою аграріїв – про все подбає Аgbot.eBee

Фермери тепер можуть запустити eBee – безпілотник, здатний виявити шкідників, досліджуючи зображення тієї чи іншої земельної ділянки з високою роздільною здатністю. Також дрон вміє розпорошувати добрива і сіяти. Тільки уявіть – ви сидите з ноутбуком і джойстиком на веранді, попиваючи каву, стежите за eBee і одним натисканням пальця сієте пшеницю або поливаєте томати! Та це ж просто мрія!

За оцінками Федерації бюро American Farm повернення інвестицій в Аgbot можуть скласти $ 30 на 1 га для кукурудзи і $ 5 – $ 7,5 на 1 га для соєвих бобів і пшениці. І це не тільки просте застосування добрив, але високе розширення спектральних зображень, що дозволяє більш цілеспрямовано удобрювати культури і більш ефективно використовувати воду. Безпілотний метод спостереження допоможе фермеру оцінити рівень врожайності сільськогосподарських культур, грунтуючись на даних інфрачервоного випромінювання.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту і Університету Карнегі розробляють повітряні і наземні роботизовані технології, що дозволяють робити буквально все – від оптимального аналізу картопляних полів і збору проб води до обрізки яблунь і персикових дерев.

Трактор майбутнього Grizzly RUV, розроблений компанією Clearpath Robotics, може упаковувати сіно і визначити, чи потребує та чи інша культура лікування. Машина оре грунт і сіє. Фермер управляє нею, задавши координати GPS. Спеціальні датчики дозволяють Agbot-у уникати перешкод.rowbot

Автономна система збирання і удобрювання врожаю Rowbot вже з’явилася на ринку США завдяки співпраці Jaybridge Robotics і Kinze Manufacturing.

У Великобританії на базі технології фірми Ibex Automation недавно почалися польові випробування сільськогосподарського робота з дистанційним управлінням Bonirob, який розпізнає і знищує бур’яни, а також удобрює корисні рослини. Основна фішка чотириколісного Bonirob в тому, що він вміє працювати в важкодоступних місцях. Іншими словами, проповзе скрізь :)

Agbot-и призначені і для невеликої сімейної ферми, і для більших господарств, тому що віддача від інвестицій базується на тому, яку саме частину персоналу вони замінять.

Ціна на роботів для сільського господарства варіюється від $ 50К до $ 500К і навіть більше.

За матеріалами uscellular.com

About the author

Admin


What are your thoughts?