Штучний інтелект. Коли очікувати повстання машин?
1,688 views

Штучний інтелект. Коли очікувати повстання машин?

Людина ще повністю не вивчила свій власний розум, а її вже давно турбує штучний інтелект. Що ж ховається під визначенням Artificial intelligence?

По-перше, це область науки і техніки, яка передбачає вивчення і створення інтелектуальних програм для комп’ютера і машин в цілому. По-друге, це властивість цих програм і машин виконувати ті творчі завдання, які ми здавна вважаємо виключно людською прерогативою. Крім того, ми постійно зустрічаємо в літературі і кінематографі штучний інтелект, дослідження і досягнення в цій темі не перестають хвилювати уми не тільки вчених, але і обивателів. Що стосується мистецтва і культури, то найчастіше сюжет зводиться до використання ШІ проти самого людства. І це те, чого побоюється кожен. Машина, наділена розумом, яка при цьому за технічними характеристиками перевершує свого творця в рази, може стати небезпечною.

Чого чекати в найближчому майбутньому в області ШІ?

У такій області, як штучний інтелект, прогнози робити потрібно з обережністю. Але прислухатися до думки експертів в цій сфері варто.

Наприклад, Пітер Рохас, співзасновник таких технічних видань як Engadget і Gizmodo, впевнений, що незабаром чат-боти просто витіснять додатки. За його словами, все частіше розробники зосереджують свою увагу саме на них. Розмовний інтерфейс ботів набагато зручніший за графічний, з яким працюють додатки. Він дозволяє не витрачати час на зайві рухи і не відволікатися від справи. Адже простіше запитати, який прогноз погоди на сьогодні, ніж переходити на сайт або задавати параметри через додаток. А так, поки бот розповідає вам про швидкість вітру і вірогідність опадів, ви можете спокійно пити ранкову каву і смажити омлет.Kurzweil

А ось що думає з приводу майбутнього футуролог і техдиректор компанії Google Рей Курцвейл. До речі, багато хто з минулих його прогнозів вже збулися. Так, він говорив про виграш ШІ в шаховій партії (Гаррі Каспаров програв машині в 1997), про екзоскелет для інвалідів (біонічні протези вже дають величезні можливості для людей з обмеженими можливостями), про можливість віддавати голосові команди ПК (це ми теж спостерігаємо сьогодні) і т. д. Але нас більше цікавить думка Курцвейла про майбутнє. Ось дещо з його прогнозів на найближчі два-три десятиліття:

  • Окуляри будуть проектувати зображення прямо на сітківку ока;
  • На дороги масово виїдуть самокеровані автомобілі;
  • Віртуальна реальність впритул наблизиться по відчуттях до реального життя:
  • Здібності нанотехнологій перевершать людськів кільканадцять разів.

Обчислювальні потужності машин постійно ростуть і роблять це в геометричній прогресії, тому те, що зараз нам здається нереальним, вже скоро може стати буденністю. Півстоліття тому мало хто уявляв, що в телефоні буде доступ до світової павутини або, що його кавоварка вранці буде сама готувати еспресо до сніданку.

Залишається питання, чи загрожує розвиток штучного інтелекту людині? Ми мислимо виходячи з власних схильностей. Але якщо робот стане занадто людяним, чи не перейме він і гірші наші риси? Або високий рівень інтелекту навпаки зробить його неагресивним? З іншого боку, є інформація, що в одному з університетів вже розробили роботів, які вміють брехати. Також в роботах зацікавлена ​​військова сфера, а значить, будуть створювати ідеальні машини для вбивства.

Сучасні досягнення та нові проекти в області Artificial intelligence

До речі, про перемоги і поразки. У березні 2016 року кореєць Лі Седоль, діючий багаторазовий чемпіон з гри в го, в чотирьох з п’яти партій програв програмі AlphaGo від DeepMind (Google). А в японському літературному конкурсі робота, написана роботом, дійшла до фіналу. Хоч до людського рівня новела не дотягла, але приємно здивувала журі.Asimo

Японський симпатичний робот Asimo пройшов довгий шлях до сучасного вигляду. Розробкою людиноподібних роботів компанія Honda зайнялася ще в 80-х роках. Сьогодні Asimo вміє вже багато: розпізнавати обличчя і оточення, звуки, жести, рухомі предмети. Він може сам підніматися і спускатися по сходах, приймати гостей і користуватися інтернетом.

На дорогах Європи нещодавно протестували напівавтоматичні колони вантажівок, де «живий» водій присутній тільки в першій машині, а решта управляються через мережу. Також тучний інтелект візьме участь в спеціальній гонці. Ідея Roborace з’явилася в 2015 році. Уже розроблений план гонок, розташування трас, а регламент знаходиться в розробці. Очікується, що в чемпіонаті візьмуть участь не менше 9 команд.

У такій сфері, як штучний інтелект, дослідження і досягнення можна обговорювати і перераховувати дуже довго. За останні роки технології вже досягли небачених раніше висот. І хто знає, чим це може обернутися в майбутньому, і чи зможе людство використовувати ШІ тільки на благо.

А ми запрошуємо всіх любителів роботів і розумних девайсів 18 червня на конференцію R0boCamp 2016 – подію, яка присвячена робототехніці, Internet of Things та Embedded Programming. Будемо обговорювати тренди і тенденції ринку IoT, спробуємо заглянути в майбутнє української Drone-індустрії, відкриємо історії успіху українських Wearables та IoT пристроїв, розглянемо можливості використання Arduino і Raspberry Pi.

Також в рамках конференції відбудеться виставка R0boCamp Expo! Тож, якщо у Вас є цікавий проект/розробка hardware, IoT стартап, власноруч створений дрон/квадрокоптер, 3D принтер, робот чи проект, що відповідає тематиці Smart City/Connected Home – заповнюйте форму і не пропустіть можливості стати одним з учасників R0boCamp Expo!

About the author

Admin


What are your thoughts?